کوچینگ
یکی از سوالاتی که خیلی زیاد می شنویم، این است که کوچینگ چیست؟
برای آشنایی بهتر با با این کلمه بهتر است ابتدا توضیح مختصری راجع به کلمه کوچینگ ارائه کنیم، همانطور که بسیاری از ما شنیده ایم، در بسیاری از رشته های ورزشی به کسی که تیم و یا فرد خاصی را هدایت می کند تا به هدف خودش (بالاترین هدف تمامی ورزشکاران یعنی قهرمانی) برسد به اصطلاح مربی یا کوچ می گویند.
کمی عمیق تر نگاه کنیم، مربی یا کوچ در اکثر اوقات شخصی است که دارای تجارب بسیاری در همان زمینه ای است که به فعالیت مشغول است و تمامی تجارب خودش را در اختیار فردی قرار می دهد تا با قدرتی بسیار بالاتر به هدفش برسد.
این ملموس ترین تعریفی بود که همگی ما در اکثر مسابقات ورزشی آن را دیده ایم و لمس کرده ایم و در بسیاری از مسابقات دیده ایم که صرفا ورزشکاری که مربی بهتری داشته، توانسته به جایگاه بهتری دست پیدا کند.

کوچینگ کسب و کار
بعد از ارائه ملموس ترین تعریفی که در ذهن تک تک ما هست، به سراغ بحث اصلی یعنی کوچینگ کسب و کار برویم
این موضوع را به ۲ بخش اصلی تقسیم می کنیم، کوچ و مراجع

کوچ:
در واقع همان مربی است که با توجه به دانسته های خودش و تجربیات گذشته و شرایط حال حاضر کلاف سر در گم افکار مراجع را به دست میگیرد و آن را تبدیل به یک ریسمان محکم و منظم میکند و تمام دغدغه اش رساندن مراجعش به اهدافش است.
در این بین یکی از مهترین ویژگی هایی که یک کوچ حرفه ای می تواند داشته باشد رازداری و همدلی هرچه تمام تر است، به صورتی که مراجعش با احساس امنیت کامل هرگونه صحبتی را با خیال راحت با کوچ در میان می گذارد و مطمئن خواهد بود ضمن حفظ حقوق خودش، بهترین راهنمایی را نیز دریافت میکند

مراجع:
شخصی که ایده ای جدید در مورد کسب و کاری داشته باشد و یا در کسب و کار خودش دچار مشکلی شده باشد و به دنبال راه حلی درست و باشد، قطعا این نیاز را حس خواهد کرد که نیاز به یک مربی و یا همراه دارد، در این قسمت به هر کسی نمی توان اعتماد کرد و کار کمی دشوار میشود و سوالاتی برای شخص پیش خواهد آمد.
اکنون زمان مراجعه به کسی است که با دلسوزی تمام و با احساس اعتماد کامل تمامی سخنان او را گوش کند و بهترین راهنمایی را به او ارائه کند تا از سردرگمی رهایی یابد

سخن آخر
سعی کردیم تا میتوانیم به صورت ملموس و ساده معنی کوچینگ را بیان کنیم
آیا اکنون نیاز به یک همراه حرفه ای دارید؟
در پایان تیم محمدرضا تقوی میتواند یکی از گزینه های پیش روی شما باشد تا بتوانید با کمال آرامش و برنامه ریزی دقیق کسب و کار جدید خود را آغاز کنید و یا به کسب و کار حال حاضر خود قدرت بسیار زیادی بدهید.

برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.