متفرقه, موفقیت (بهبود مهارتهای فردی), هدف

در رسیدن به موفقیت، موفق باش!

موفقیت

من اخیراً در جایی خوانده ام که اگر اشتباه نمی کنید، شما اصلاً کاری نمی کنید! فکر می کنم واقعیت زیادی در این مورد وجود دارد.  شما وقتی مرتباً به جلو می روید و کارها را انجام می دهید، اشتباه می کنید. بسیاری از افراد موفق، موفقیت خود را به خاطر همه اشتباهاتی که هنگام تلاش برای رسیدن به اهداف خود مرتکب شده اند، قرار می دهند.

“شما برای شروع لازم نیستید عالی باشید، اما باید عالی باشید.”  زیگ زیگلار

 

عمل کردن

 

من شخصاً معتقدم که هیچ استعدادی، ارتباطی، مطالعه کتاب، گوش دادن به پادکست های انگیزشی منجر به چیزی نمی شود، مگر اینکه روزانه در جهت اهداف خود اقدام کنید. بیش از حد بسیاری از افراد احساس می کنند که قبل از شروع حرکت نیاز به خواندن فقط یک کتاب دیگر برای کمک به خود و یا فقط در یک سمینار انگیزشی دیگر دارند. این به سادگی آنها را در داشتن دانش بیش از حد و اقدامات زیر گیر نگه می دارد. فردی که وقت کمتری به مطالعه اختصاص می دهد، اما بیشتر به عمل اختصاص می ده ، اغلب می تواند به موفقیت های بیشتری دست یابد.

البته، مطالعات مهم هستند، اما باید با عمل پشتیبان تهیه شوند. من یک بار زنی را میشناختم که استعداد کمی در نوشتن دارد، اما او چنان قانع شده بود که حرفی برای گفتن دارد، به طوری که تقریباً هر شش ماه یک کتاب را بیرون می آورد. از طرف دیگر، یکی از دوستان بسیار خوب من، که استعداد شگفت انگیز نویسندگی دارد، به دلیل کم کاری هنوز چیزی منتشر نکرده است.

سوال اصلی این است – آیا شما واقعاً در موفقیت موفق هستید؟

اگر واقعاً جدی هستید، نمی توانید یک روز بدون اقدام گسترده برای رسیدن به اهداف خود بگذرانید. اقدام روزمره مانند پرورش بذری است که شما به تازگی کاشته اید، عمل مانند آب به بذر است، در نهایت همه چیز شروع به جوانه زدن می کند و شما از مزایای عملی که انجام داده اید بهره مند می شوید. خواندن مطالب خودیاری تا زمانی که شروع به استفاده از دانش نکنید کاری برای شما نخواهد داشت. اساساً استفاده از دانش از طریق عمل نتیجه ایجاد می کن

  • فقط ادامه دهید

انجام دهندگان واقعی فقط به کار خود ادامه می دهند، در حالی که دیگران با شکایت و غر زدن کنار جاده می افتند. توانایی ادامه کار و حرکت به جلو بسیار بیشتر از استعداد، ضریب هوشی و شناخت افراد مناسب است. به هر حال، شما باید از استعداد، ضریب هوشی و ارتباطات خود از طریق عمل استفاده کنید تا بیشترین بهره را ببرید.

 

ادامه دادن مسیر

 

  • برنامه عملیاتی را دنبال کنید

مشخص کنید چه چیزی می خواهید تغییر دهید :

لیستی از مواردی را که مایلید تغییر دهید ایجاد کنید. این می تواند از یافتن شغل جدید، شروع کار، کاهش وزن، یافتن شریک زندگی و … باشد.  تغییر همیشه آسان نیست،  بنابراین برای موانع و چالش ها آماده باشیدتا موفقیت را بدست بیاوردید و بیش از همه تسلیم نشوید!

یک عمل وجود دارد و یک عمل نیز وجود دارد :

عملی که بدون هدف و تمرکز باشد در نهایت شما را به جایی نمی برد. بنابراین، عملی که انجام می دهید باید لیزر مانند باشد، بالاخره شیطان در جزئیات است! لحظه ای وقت بگذارید و لیستی از اقداماتی را که برای اجرای واقعی تغییرات باید انجام دهید ، تهیه کنید، فقط قدم های بی هدف را بردارید که شما را در جهت مخالف مکانی که باید بروید، برسانید.

 

خود را آماده کنید :

آمادگی هرچه بیشتر تعیین کننده میزان موفقیت شما خواهد بود. بنابراین، هنگام تنظیم برنامه اقدام خود، باید بدانید که به چه منابع یا پشتیبانی نیاز خواهید داشت. آیا به مربی زندگی یا تجارت نیاز دارید؟ آیا در زندگی شما افراد سمی وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنید؟ آیا انرژی شما کم است؟ اگر چنین است، چگونه می توانید آن را افزایش دهید؟ موانع احتمالی احتمالی شما چیست؟

 

برای رسیدن به موفقیت، فقط آن را انجام دهید!

فقط آن را انجام دهید! میزان انگیزه، عزم و اراده مورد نیاز خود را برای اقدام دست کم نگیرید. خواندن کتاب یا شرکت در یک سمینار بسیار آسان تر از اقدام روزمره و گسترده است.

 

“راه های زیادی برای پیشرفت وجود دارد، اما فقط یک راه برای ایستادن بی حرکت است.” فرانکلین روزولت

 

زمان

 

  • زمان مناسبی برای اقدام وجود ندارد

چند بار از دیگران و خودمان شنیده ایم که می گویند ما در روز دوشنبه، در آغاز سال جدید، پس از پایان زمستان و غیره اقدام خواهیم کرد! من برای شما خبری دارم.  هرگز لحظه ای مناسب برای اقدام و حرکت به جلو وجود ندارد. اکنون باید شروع شود، حتی اگر هیچ کس در اطراف شما از شما حمایت نکند. اجازه ندهید خانواده و دوستان مانع شما شوند، اگر آنها نمی خواهند تغییر کنند، این کار آنهاست. آنها نباید مانع از اقدام شما برای تغییر و حرکت به جلو شوند. هر چقدر بیشتر وقت بگذارید بدون اقدام در مورد ایده ای که دارید، اهمیت خود را برای شما از دست می دهد. همه ما ایده هایی داشته ایم که عملی نکرده ایم و می توانند کلید موفقیت ، ثروت و شهرت ما باشند. ایده های بدون برنامه عملی درست، فایده ای ندارند.

 

فردی با یک ایده خوب، اما عملیاتی که در این زمینه انجام می دهد، مطمئناً به عواملی بیش از حد مملو از ایده دست پیدا خواهد کرد، اما کسی نمی تواند برای پیشرفت آنها اقدامی انجام دهد. من همچنین کشف کرده ام که به محض ورود به حالت عمل، این حالت اعتیاد آور می شود و شما فقط می خواهید برای دستیابی به ایده های دیگر اقدامات بیشتری انجام دهید.

 

  • از شر تخلیه کننده های انرژی خلاص شوید!

در حالی که شبکه های اجتماعی و تلویزیون در دوزهای کوچک می توانند سرگرم کننده باشند، بسیاری از افراد فرصت های عالی را از دست می دهند، زیرا آنها وقت زیادی را صرف هدایت بی هدف در رسانه های اجتماعی و تماشای تلویزیون می کنند. چک کردن مداوم تلفن یکی دیگر از تخلیه کننده های انرژی است. اگر چند ساعت تلفن خود را چک نکنید، واقعاً فکر می کنید چه چیزی را از دست خواهید داد؟ ممکن است خشن به نظر برسد، اما هر چیزی یا هرکسی که انرژی شما را تخلیه کند مجبور است برود! در مورد اعضای خانواده که شاید نمی توانید از شر آنها خلاص شوید. وقت خود را با آنها محدود کنید. آخرین چیزی که می خواهید در حالی که برای رسیدن به اهداف خود اقدام می کنید، تخلیه است، افراد منفی که ممکن است فقط شما را دلسرد کنند به جای اینکه شما را تقویت کنند.

 

تغییرات

 

  • تغییر می تواند در یک لحظه اتفاق بیفتد

درک این نکته مهم است که تغییر می تواند در یک لحظه اتفاق بیفتد. اغلب اوقات، سخت ترین قسمت تصمیم گیری برای تغییر است. هنگامی که از این مرحله عبور کردید، بقیه برنامه قایقرانی است. هرگز ظرفیت خود را برای دستیابی یا توانایی خود برای رسیدن به اهداف خود را دست کم نگیرید. اجازه ندهید محدودیت ها یا اعتقادات منسوخ شده مانع شما شود، روزانه اقدام کنید و نظیر توقف ناپذیری را تماشا کنید!

منبع : damienofarrell.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *