متفرقه

تکنیک سیلوا و معجزات خارق العاده ذهنی

سیلوا و ذهن خلاق

سیلوا چیست؟

آیا تا کنون تکنیک سیلوا برخورد داشته اید؟

تا چه اندازه به قدرت ذهن و نيروي درون انسان معتقدهستيد؟

تاکنون به این فکر کرده ایدکه نيروي ذهن باعث افزايش نيروي جسماني هم ميتواند شود؟

تکنیک سیلوا برگرفته از داستان خوزه سیلوا است که در سال  ۱۹۱۴ در لارودی تکزاس به دنیا آمده است. زندگی بسیار سختی را پشت سرگذاشت. در شش سالگی اولین شغل او واکس زدن کفش ها بود و بعداز آن نظافتچی و روزنامه فروش و رفتگر شد.او کفایت بسیار از خود نشان داد . و در دوازده سالگی به تعلیم رانندگی آموخت و به خرید و فروش اتومبیل پرداخت.

او بخاطر شرایط زندگی نتوانست به مدرسه برود برای همین از خواهرش خواست تا درس هائی را که در مدرسه می خواند را به او بیاموزد. سپس وارد خدمت نظام وظیفه شد و در زمان مصاحبه ورودی با روانشناس ارتش به رشته روانشناسی علاقمند گردید و در طی خدمت نظام وظیفه مطالعات خود را به رشته روانشناسی و هیپنوتیزم متمرکز نمود.

 

هیپنوتیزم

 

پس از تحقیقات بسیاری که سیلوا در این زمینه داشت، هیپنوتیزم را کنار گذاشت و کارهای خود را روی فعالیت های مغز متمرکز کرد و پس از سالها، نتیجه مطالعات خود را تدوین نمود و به نام روش معالجه سیلوا به جهانیان ارائه کرد و طی کلاسهای متعدد به تعداد زیادی از افراد روش درمان خود را آموخت. این روش درمانی به تدریج جهانگیر شد و در سرتاسر دنیا طرفداران بسیار زیادی پیدا کرد.

هدف اولیه خوزه سیلوا یافتن راهی برای کمک به فرزندان خود بود تا آنان  با افزایش تمرکز و توانائی ،‌یادسپاری مطالب ، درسهای خود را بهتر یاد بگیرند و در طول مدرسه نمرات بالائی کسب کنند. این انگیزه کمک شایانی به مردم جهان کرد که باعث بهبود کیفیت زندگی آنها شد.

این تکنیک در واقع نوعی مدیتیشن و ریلکس کردن هست که باعث آرامش ذهن و برنامه ریزی ذهن میشود و بسیار کمک کننده است. این تکنیک را باید طی سه نوبت صبح بعد از بیدار شدن، ظهر و شب قبل از خواب انجام میشود.حتی در این تمرین میتوانید از تمرینات یوگا هم برای جذب آرامش استفاده کنید.

انسان، قدرت شفابخشي دارد. آنهم فقط با قدرت ذهن و انرژي درون خود.

تاکنون به این رسیده اید که خواستن توانستن است و به این اندیشیده اید که انسانها به هر آنچه که در ذهنشان پرورش دهند میتوانند برسند فقط باید به یک نکته ی بسیار مهم توجه کنند ، داشتن ایمان و باور قلبی.

ما هماني خواهيم شد كه ميخواهيم. فقط كافيست كه اراده كنيم پس بدست مياوريم. در اين راه مشكلات و موانع بسياري هست ولي چون براي رسيدن به هدف خود تلاش خواهيم كرد و آنرا بدست خواهيم آورد. اگرچه شرايط پیرامون دخيل هستند ولي باز هم ميتوان.

در واقع  تکنیک سیلوا راهیست برای ریلکس کردن و آرمیده ساختن ذهن و بدن و استفاده از فرکانسهای کم بسامد مغز و توانا ساختن نیمکره راست برای ایجاد نتایج و موقعیتهای مثبت و مطلوب.

 

فرکانس ذهن

 

چرا نیمکره ی راست مغز؟

نیمکره راست مغز ما کلید اصلی است زیرا نیمکره راست در تماس با شعور حاکم بر عالم قرار دارد و بنابراین خلاق و پدیدآورنده است. هرجا که مشکلی وجود داشته باش، نیمکره راست راه حل و ایده ی جدید خلق میکند. نیمکره راست باعث ایجاد سلامتی و بی عیبی در مواجه شدن با یک نقص یا مشکل میشود. ناهماهنگی را توازن بخشیده و هماهنگ میسازد.  سیلوا را میتوان گفت چیزی فراتر از مراقبه معمولی، و فعال و پویاست نه نافعال و ایستا.

هر آنچه که در تکنیک سیلوا بعد از کشیدن سه نفس عمیق اتفاق می افتد همان حالت بی ذهنی که معمولاً در مراقبه معمولی روی میدهد نیست بلکه بیشتر، حالت ذهن سرشار میباشد.

در تکنیک سیلوا  فرد یاد میگیرد توسط برانگیختن انرژی های خلاق درونی اش، ذهن را تحت کنترل خود در بیاورد و براین باور است که انسان هرچه بیشتر به مراقبه بپردازد، ذهن او آرامش و ثبات بیشتری پیدا می‏‌کند و درنتیجه زندگی او دچار تزلزل نخواهد شد و بیشتر می‏‌تواند از توان ذهنی خود بهره ببرد و قوه‏‌ ی تجسم خود را تقویت کند. همچنین با ثبات ذهن نیروهای عجیب و غیرقابل‌ باور آن را تجربه میکنیم و به آگاهی بیشتر، دست خواهیم یافت.

 

انرژی درون

 

نتیجه گیری

سیلوا خوزه دانشمندی بود که باتمام تلاش و قابلیت هایی که از خود نشان داد توانست به بهبود زندگی مردم کمک بسیار بزرگی کند. او هیچکاه به دانشگاه نرفت ولی علم بی حد خود را در اختیار مردم قرار میداد.

سیلوا در واقع تکنیکی فراتر از مراقبه هست که میتوان با آن بر ذهن خود چیره شد و با تمرکز فراوان به هر آنچه که ذهن در خود پرورش میدهد رسید . فقط کافیست به این موضوع ایمان داشته باشید و برای رسیدن به آن چیزی که میخواهید اقدام کنید

سیلوا به شما کمک میکند از تمام انرژی های درونی خود بهره ببرید و بدانید که توسط آن شما میتوانید به هر چه که میخواهید دست پیداکنید زیرا تمام انرژی مثبت را جذب کرده و کمک میکند با تلاش خود و کنترلی که بر ذهن خود دارید ب آرامش واقعی را درون خود احساس کنید چرا که به تمام آنچیزی که خواستید رسیده اید.

راهنمایی

برای رسیدن به چنین مراقبه ای چندین راهکار وجود دارد که به شما آموزش میدهد به چه صورت روی ذهن خود کنترل داشته باشید که ما در مقاله بعدی به آن پرداخته ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *