مربی گری کسب و کار(بیزینس کوچینگ)

کوچینگ فردی:کوچینگ فردی چیست؟ چه کاربردی دارد؟

کوچینگ فردی چیست؟

در مقالات قبلی در مورد کوچینگ چیست؟ نقش آن در هر زمینه صحبت کردیم اما در این مقاله می خواهیم کوچینگ فردی را بررسی کنیم. آیا کوچینگ فردی می تواند در تحول یک فرد نقش اساسی ایفا کند؟ اگر قرار است تحول ایجاد کند در چه زمینه هایی روی شخص اثرگذار است یا به عبارتی چگونه این کار را انجام می دهد در ادامه به آن می پردازیم. در مقاله کوچینگ کسب و کار برای متحول کردن مشاغل می توانید برای کسب و کار خود از کوچینگ بهره ببرید.

کوچینگ فردی چیست؟

یک رابطه ای است که میان یک شخص راهنما (کوچ) و مراجعه کننده صورت می گیرد البته در چارچوب علایق، اهداف، مقاصد و … مراجعه کننده می باشد.

کوچینگ فردی چگونه شکل می گیرد؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در جایی به بن بست رسیده باشید و احساس کنید چیزی باید تغییر پیدا کند اما نمی دانید چگونه؟ دوست دارید عادت ها و باورهای غلط خود را عوض کنید اما چگونه؟ این کار را می توان به کوچینگ سپرد. در کوچینگ فردی محور اصلی فرد است. در این شیوه یک کوچ با پرس‌وجو، بازخورد، درخواست و بحث کردن برای کمک به فرد شروع می کند. سپس اهداف رشد، کسب‌وکار یا ارتباطات را تعیین می کند، در پایان استراتژی‌ها و برنامه اقدامات عملی برای رسیدن به این اهداف را طرح‌ریزی کند. در کوچینگ فردی کوچ، فرد را پاسخگو می داند و برای مراجعه کننده جایگاهی در نظر می گیرد که مراحل پیشرفت مراجعه کننده و همچنین اقدامات عملی او را زیر نظر دارد.

چرا باید کوچینگ فردی را انتخاب کرد؟

در کوچینگ فردی، فرد با انتخاب خود و راهنمایی درست می تواند اهدافی را تعیین کند و برای رسیدن به این اهداف برنامه های عملی داشته باشد همچنین شاخص های اندازه گیری توسط کوچ باعث می شود فرد میزان رشد و پیشرفت خود را بسنجد و در نهایت توسط کوچ تشویق می شود.

در این مسیر خود فرد است که باید به صورت عملی کارهایی را انجام دهد و نقش کوچ راهنمایی و اقدامات درست است.

یادآوری می کنم کوچینگ فردی درمان یا مشاوره نیست. این دو موضوع شاید نزدیک به هم باشند اما تفاوت های بسیاری با هم دارند. کوچینگ فردی، محدودیت‌های مراجعه‌کننده را بررسی می کند و شاید مجبور شود فرد را به سایر خدمات مورد نیاز ارجاع دهد.

کوچینگ فردی چیست؟

کوچینگ فردی چه دردی را دوا می کند؟

بیشتر افراد فکر می کنند فقط زمانی که مریض هستند باید به پزشک مراجعه کنند اما در بیشتر کشورها این مساله جا افتاده که برای اصلاح عادت های بد، اصلاح شیوه های ارتباطی، کلامی، هدف ها، باورهای نادرست و در کل برای کشف توانایی های ذاتی و بالقوه و بهره وری با حداکثر توان به فکر چاره هستند. در این راه خودشان را درمان می کنند تا بتوانند پیشرفت های چشم گیری در زمینه کسب و کار، روابط فردی و اجتماعی، سبک زندگی و… پیدا کنند. بتوانند زندگی با کیفیت تر و شاد تر با عملکرد بهتر تجربه کنند.

کوچینگ فردی برای فرد چگونه کار می کند؟

۱- ابتدا یک گفتگوی اولیه بر اساس اعتماد شکل می گیرد.

۲- فرد خواسته ها و نیازهای خود را تعیین  و شفاف می کند.

۳- توقع بیشتر از خود و سطح انتظاراتش را افزایش می دهد.

۴- استفاده کوچ از تکنیک ها و مدل های موثر برای رسیدن به این خواسته ها

۵- بازیابی انگیزه و ایجاد مهارت هایی در فرد

۶- اقدامات عملی فرد در این زمینه و استفاده از تکنیک ها و مهارت ها

۷- تمرکز کوچ بر فرد و عملکر آن و بازخورد های مفید برای فرد

۸- تشویق و ترغیب کوچ برای اینکه فرد به اهداف خود برسد

۹- رشد و بهبود فرد به صورت مداوم

وظایف یک کوچ در فرآیند کوچینگ چیست؟

قبل از اینکه وظایف کوچ را بررسی کنیم باید این نکنه را یادآوری کنم که در فرآیند کوچینگ فقط فرد به کشف حقایق ناشناخته خود می رسد. با فرض اینکه تمام سوالات و پاسخ ها را خود فرد می داند و کوچ وظیفه راهنما را در کنار آن دارد.

۱- گرفتن پاسخ سوالات ازفرد

۲- دسته بندی کردن آنها

۳- پیدا کردن انگیزه های فرد

۴- گوش دادن هوشمندانه و موثر برای پیدا کردن مشکل

۵- پرسش سوالات دقیق و مناسب که یک هنر است. چون از همین طریق یک کوچ می تواند دقیقاً به خواسته ها و نیازهای فرد پی ببرد. خواسته های غیر مهم و ضروری را حذف کند و خواسته های مهم را پر رنگ تر کند.

۶- یک کوچ حرفه ای هرگز قضاوت نمی کند. در فرآیند کوچینگ قضاوت ممنوع و نادرست قلمداد می‌گردد زیرا که کوچ باور دارد که اگر فرد خواسته‌ای دارد و برای‌اش انگیزه و توانمندی کافی دارد، می‌تواند انجام دهد.

۷- پیگیری روند عملکرد فرد

اگر شما هم فکر می کنیم نیاز به تغییر دارید همین الان اقدام کنید.  محمد رضا تقوی می تواند در کنار شما برای رسیدن به آرزوها و اهدافتان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *