موفقیت (بهبود مهارتهای فردی)

برای موفقیت احساس نارضایتی از زندگی را کنار بگذارید!

کنترل احساس نارضایتی از زندگی

آیا تا به حال برای شما پیش آمده خیلی درمانده و خسته باشید؟ زمانی که حوصله کسی را نداشته باشید و احساس نارضایتی از زندگی داشته باشید؟ اگر شما چنین شرایطی را تجربه کرده اید باید بگوییم تنها نیستید! بیشتر افراد زمان هایی چنین احساساتی را تجربه می کنند. بعضی ها بیشتر این حس را دارند و بعضی ها در زمان های کمتر چنین احساساتی دارند. ما در این مقاله می خواهیم به شما کمک کنیم تا هر زمان با احساس نارضایتی از زندگی مواجه شدید بتوانید آنها را بشاسید و کنترل کنید.

عوامل موثر در احساس نارضایتی از زندگی

زمان هایی هستند که شما هیچ حس خوشحالی یا حس انگیزه ندارید. شاید از اینجا باشد که شما به چیزهایی که دوستشان دارید نرسیده اید. آیا تا به حال از خود پرسیده اید چه باید بکنید؟ چگونه با این احساسات مقابله کنید؟ آیا ریشه یابی کرده اید؟ در ادامه عوامل و راه حل هایی که می تواند شما را کمک کند بررسی می کنیم.

۱- وقت با ارزش خود را تلف می کنید

بسیاری وقت ها کارهایی که باید در طول روز انجام دهیم را نمی نویسیم حتی اگر بنویسیم نمی توانیم راحت عمل کنیم. همین امر شرایطی را به وجود می آورد که احساس نارضایتی داشته باشیم. باید عادت های خود را عوض کنید. کارهای خود را از شب قبل بنویسید و هرگز به این عبارت فکر نکنید ” فردا انجامش می دهم! “

شما باید ببینید چه کارهایی هستند که روزانه وقت شما را هدر می دهند و برای شما مفید نیستند. اگر شما به موفقیت و پیشرفت در زندگی فکر می کنید باید این کارها را کنار بگذارید و زمان را مدیریت کنید. گاهی اوقات گردش در رسانه های اجتماعی، فرصت ها و زمان های با ارزشی از شما صلب می کنند.

باید از همین امروز عادت های بهتری را برای خود جایگزین کنید. برای روز و هفته خود برنامه مفید و سودمند تهیه کنید. در این صورت می توانید احساس رضایت و شادی به همراه موفقیت را بچشید.

۲- ارتباط درست با خودتان ندارید

احساس نارضایتی در زندگی از همین ارتباط نادرست افراد نسبت به خورشان شکل می گیرد. هر فردی برای اینکه بتواند احساس بهتری نسبت به خود داشته باشد باید کارهایی انجام دهد، کارهایی که حس بهتری برای او ایجاد می کند. مثلاً برخی افراد با رفتن به باشگاه و حفظ تناسب اندام احساس بهتری نسبت به خود دارند. برخی دیگر با شنا و ورزش های آبی حس آرامش و برتری دارند و … اما شما باید بفهمید برای حس بهتر و ارتباط بهتر با خود چکار باید کنید. چه کارهایی هستند که اگر انجام دهید احساس شادی و رضایت بیشتری دارید. شاید کارهایی که برای شما احساس بهتری ایجاد می کرده اند را کنار گذاشته اید، بهتر است کمی به عقب برگردید و بازبینی کنید. مقاله رشد مهارت های فردی و اجتماعی به ۱۲ شیوه یک راهنمای کامل برای ارتباطات شماست.

۳- انتظاراتتان از خودتان زیاد است

داشتن آرزوهای بزرگ و زندگی جاه طلبانه چیز بدی نیست اما اگر باعث شود شما دائماً به خودتان فشار وارد کنید واقعاً بد است.

برای آرزو های خود ابتدا هدف تعیین کنید سپس آرام آرام به سمت جلو حرکت کنید. سعی کنید بیش از توان خود کار نکنید. این امر باعث می شود شما در ادامه بی علاقه و بی انگیزه بمانید.اگر مجبور به انجام چنین کاری هستید بهتر است کارها را به بخش های کوچک تر تقسیم کنید و انجام دهید. برای درک بهتر خانواده از شرایط شما، بهتر است خانواده را هم در جریان فشار کاری خود قرار دهید تا مدیریت کارها ساده تر شود و خانواده را هم در درک شرایط، با خود همراه کنید.

احساس نارضایتی از زندگی و انتظارات۴- به اتمام نرساندن کارها

اگر شما از آن دسته از افراد هستید که ایده های زیادی در سر دارند اما موقع عمل نمی توانند آنها را به اتمام رساند باید در عادت خود تجدید نظر کنید. تا به حال چند بار تصمیم به انجام کاری گرفته اید و در زمان عمل آن را به اتمام نرسانده اید؟ تصور کنید با همین عادت در کسب و کاری هم وارد شوید نتیجه آن چه خواهد بود؟

تصور کنید افرادی که خرمنی از کارهای نیمه تمام دارند نتیجه فقط می تواند یک نارضایتی از زندگی باشد. برای برطرف کردن این احساس باید این عادت بد و جدی را کنار بگذارید. سعی کنید با تمام توان و انرژی کارهای بزرگ و کوچک را سر وقت تمام کنید. انسان ها در شکست دادن عادت های بد شگفت انگیز عمل می کند.

۵- دوری از اجتماع

انسانها به صورت ذاتی اجتماعی آفریده شده اند. از این رو نیاز به یک زندگی اجتماعی دارند تا احساس بهتری نسبت به زندگی داشته باشند. در عوض افرادی که از اجتماع بازمانده اند احساس نارضایتی از زندگی دارند. شاید این مشکل از آنجا آغاز شود که ما در دوستیابی و ارتباط موثر با دیگران ضعیف عمل کرده ایم. برخی افراد در طول زندگی خود هرگز دوستی نداشته اند و به همین خاطر از ارتباط برقرار کردن با افراد جدید و زندگی در جامعه می ترسند. اگر شما جزو این دسته هستید آستین ها را بالا بزنید و برای ارتباط موثر و خوب با دیگران تلاش کنید.

۶- نداشتن هدف در زندگی

شاید باور نکنید اما افرادی هستند که حتی با بودن در فضای شاد خانواده و آشنایان باز هم احساس نارضایتی از زندگی آنها را می بلعد. چرا؟ زیرا آنها برای زندگی خود هدفی تعیین نکرده اند و نمی دانند از زندگی خود چه می خواهند. قطعاً علاقه ای برای ادامه و روند این زندگی ندارند. زیرا فکر می کنند به چیزهایی که می خواهند نرسیده اند. اما باید بدانید که شما مجبور به تحمل چنین شرایطی نیستید و می توانید اوضاع را به نفع خود عوض کنید. باید یک هدف مهم برای خود برگزینید و قطب نمای زندگی خود را بر این اساس تنظیم کنید. مقالات آموزش هدف گذاری در سایت محمدرضا تقوی راه شما را در این زمینه باز می کند. مقاله چرا زندگی هدفمند؟ ضرورتِ داشتن هدف چیست؟می تواند در شناخت و ضرورت هدف به شما کمک کند.

احساس نارضایتی از زندگی و نداشتن هدف۷- احساس تنهایی به همراه تفکرات منفی

زمان هایی که احساس تنهایی می کنید. زمان هایی که تفکرات منفی در ذهنتان نفوذ پیدا می کنند، همان زمانی است که شما احساس نارضایتی از زندگی دارید.برای جلوگیری از این احساس باید تفکرات منفی را مدیریت کنید. حتی از افرادی که چنین تفکراتی دارند و به شما هم منتقل می کنند دوری کنید. هر زمان که این تفکرات آزار دهنده به ذهنتان خطور کرد فوراً آن را با افکار مثبت جایگزین کنید. حتی برای مدیریت بهتر این افکار تعداد دفعاتی که مجبور شده اید افکار مثبت را جایگزین افکار منفی کنید بنویسید این کار به شما کمک می کند عدد حاصله را کاهش دهید. مقاله تکنیک تجسم خلاق یا تصویرسازی ذهنی می تواند تکنیک ها موثر برای تصویر سازی خوب را ارائه دهد.

[highlight color=”yellow”]در پایان باید بگویم شما برای حل مشکل نارضایتی از زندگی باید دست به شناخت بزنید. ببینید چه زمان هایی بیشتر این احساس را دارید. ریشه یابی کنید به چه دلیل این احساس به وجود آمده و جایگزینی مناسب برای آن پیدا کنید.[/highlight]

به امید شادی و رضایت در زندگی برای شما عزیزان!

اگر شما با این احساسات درگیر شده اید و یا توانسته اید با تکنیک های دیگر از این دایره نارضایتی خارج شوید خوشحال می شویم نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *