mbti

شخصیت مجری ESTJ

شخصیت “مجری”

نظم خوب پایه و اساس همه چیز است.

Edmund Burke

 

مجریان نمایندگان سنت و نظم هستند و از درک خود در مورد امور درست، نادرست و قابل قبول اجتماع برای گردهم آوردن خانواده‌ها و جوامع استفاده می‌کنند. افراد دارای گونه شخصیتی مجری از ارزش‌های صداقت، فداکاری و کرامت استقبال می‌کنند و دیگران به‌خاطر مشاوره‌ها و راهنمایی‌های روشن آنها برایشان ارزش قائل هستند، و از اینکه در مسیرهای دشوار پیشرو باشند خرسندند.

مجریان که از گردهم آوردن افراد در کنار هم احساس غرور می‌کنند، اغلب نقش سازمان‌دهندگان اجتماعی را ایفا می‌کنند و با سختکوشی همه افراد را برای شرکت در جشن رویدادهای محلی، یا در دفاع از ارزش‌های سنتی که خانواده‌ها و جوامع را در کنار هم نگه می‌دارد، گردهم می‌آورند.

 

شخصیت “مجری” (ESTJ-A / ESTJ-T)

 

هر کسی که ارزشش را دارد باید در دفاع از آنچه که به باورش صحیح است به پا خیزد …

تقاضا برای این نوع رهبری در جوامع دموکراتیک بالا است و حدود ۱۱% جمعیت را تشکیل می‌دهد، جای تعجب نیست که بسیاری از رهبران معروف سیاسی و کسب و کار در سراسر جهان از جمله مجریان بوده‌اند. شخصیت‌های مجری افرادی هستند که عمیقاً به حکومت قانون و مشروعیتی که باید کسب شود معتقد هستند، آنها سرمشق دیگران هستند و تعهد و صداقت هدفمندی را از خود نشان داده و تنبلی و تقلب را به‌خصوص در مورد کار مطلقاً رد می‌کنند. اگر کسی اعلام کند که کار سخت و جسمی راهی عالی برای ساختن شخصیت است، گونه شخصیتی مجری دارد

مجریان از محیط اطراف خود آگاه هستند و در جهانی با حقایق روشن و قابل اثبات زندگی می‌کنند – دانش آنها بدان معنی است که حتی در برابر مقاومت سنگین، به اصول خود وفادار می‌مانند و به‌روشنی اعلام می‌کنند که چه چیزی قابل قبول است و چه چیزی قابل قبول نیست. نظرات آنها فقط یک مشت حرف پوچ نیست، زیرا شخصیت‌های مجری به‌راستی تمایل دارند به سراغ چالش‌برانگیزترین پروژه‌ها بروند و در طی مسیر برنامه‌های اجرایی را بهبود ببخشند و جزئیات را مشخص سازند، و باعث شوند حتی پیچیده‌ترین وظایف نیز آسان و قابل دستیابی به نظر برسد.

با این حال، مجریان به تنهایی کار نمی‌کنند، و انتظار دارند قابلیت اعتماد و اعتقادشان به اخلاق کاری متقابل باشد – افراد دارای این گونه شخصیتی به وعده‌های خود عمل می‌کنند و اگر شرکا یا زیردستان آنها با بی‌کفایتی یا تنبلی یا حتی بدتر با بی‌صداقتی وضعیت‌شان را به خطر بیندازند از نشان دادن خشم خود دریغ نمی‌کنند. این مسئله می‌تواند به شهرت مجریان در عدم انعطاف بینجامد، اما دلیلش این نیست که آنها خودسر هستند، بلکه به این دلیل است که واقعاً بر این باورند که این ارزش‌ها باعث می‌شوند جامعه کارآمد باشد.

 

… اما از آنها هم بهتر کسانی هستند که وقتی خطایی می‌کنند به آن اقرار دارند

چالش اصلی پیش روی افراد دارای این گونه شخصیتی مجری این است که بدانند همه افراد از یک مسیر پیروی نمی‌کنند یا به شیوه‌ای مشابه یاری نمی‌رسانند. یک رهبر واقعی قدرت افراد، و همچنین گروه را به رسمیت می‌شناسد، و کمک می‌کند تا نظرات آن افراد مطرح گردد. به این ترتیب، شخصیت‌های مجری به‌راستی تمام واقعیت‌ها را در اختیار دارند، و قادر هستند کارها را به شیوه‌ای پیش ببرند که برای همه مفید باشد.

کلیات

تیپ ESTJ از اینکه مسئولیتی داشته باشد و همه چیز را در کنترل خود داشته باشد لذت می‌برد. او دوست دارد که مسئول باشد و در گرفتن تصمیمات عینی خوب عمل می‌کند. این تیپ می‌داند که چگونه کارها را انجام دهد. او درباره هر موضوعی عقیده‌ای دارد و همیشه از کلمات مناسب استفاده می‌کند. او در محل کار خود، در سازمان دادن به روش‌ها، سیاست‌ها و فعالیت‌ها عالی عمل می‌کند. او از زمان و منابع به شکل مؤثر استفاده می‌کند تا نتایج ملموس و فوری بگیرد. تیپ ESTJ دوست دارد حساب شده ریسک کند و به محیط‌های با ثبات و قابل پیش بینی علاقه دارد.

 

محل کار

تیپ ESTJ در سازمان دادن به روش‌ها، سیاست‌ها و فعالیت‌ها عالی عمل می‌کند. از زمان و منابع به شکل مؤثر استفاده می‌کند. تا نتایج فوری و ملموس بگیرد. برای حل مسئله، رسیدن به نتیجه و پیشرفت آماده است و از دیگران انتظار دارد از خود صلاحیت نشان دهند. به خوبی آنچه را که غیر منطقی است درک می‌کند. او دوست دارد که ریسک‌های حساب شده بکند. او محیط باثبات و قبال پیش بینی را دوست دارد اما اطرافش پر از انواع آدمهاست. در بهترین حالت سخت‌گیر، محکم اما منصف است. می‌تواند سخت‌گیر و متوقع باشد. به کسانی که برابر او می‌ایستند احترام می‌گذارد، به شرط آنکه آنها واقعیت‌ها را بشناسند، از قوانین اطلاع داشته باشند و مایل باشند در برابر کارهایشان مسئولیت را بپذیرند. او معتاد به کار است و بسیار تلاش می‌کند. ممکن است برای رسیدن به خواسته‌های خود دیگران را پایمال کند.

 

ارتباط با دیگران

تیپ ESTJ دوست دارد به او مسئولیت داده شود و نقش مشاور را بازی کند. آماده است که از خود گذشتگی کند تا پایبند تعهدات خود باقی بماند. بعد از اتمام کارش می‌تواند بسیار تفریحی و سرگرم کننده باشد. از بسر بردن اوقات خود با خانواده و دوستانش لذت می‌برد. ممکن است ساختار، نظم و اراده خود را بر همه تحمیل کند. این تیپ معتقد است که راهش بهترین است. صریح، صادق و رک است. او می‌تواند ناشکیبا باشد و ممکن است در شنیدن نظرات دیگران و درک احساسات خود و دیگران با دشواری روبرو باشد. ظاهر سختی دارد اما درونش لطیف و ملایم است و با کسانی که به آنها اعتماد کند بسیار ملایم است. دوست دارد برای افراد خانواده و برای سلامتی آنها، هزینه کند. موفقیت و خوشبختی خود را با توجه به کارهایی که در دنیای واقعی انجام می‌دهند، می‌سنجد.

 

اوقات فراغت

تیپ ESTJ دوست دارد اوقات فراغت خود را به شکل مولد و سازنده بگذارند. فعالیت‌هایی که کار را با برنامه‌های اجتماعی ترکیب می‌کنند، مانند گلف بازی کردن با همکاران تجاری و اداری برای آنها بسیار جالب توجه است. می‌تواند مسئول سازمان‌های خدمات اجتماعی و فعالیت‌های داوطلبانه و خیریه باشد. او با خوشحالی زمان خود را صرف کارهایی می‌کند که آن را باور دارد. در ضمن از تفریح کردن با دوستان و افراد خانواده و از لطیفه گفتن با آنها لذت می‌برد.

 

پیشنهادهای توسعه فردی برای یک ESTJ

به نقطه‌نظرات دیگران گوش فرا دهید. راه‌حل‌های برد-برد پیدا کنید. تلاش‌های دیگران را تأیید کنید و به آنها ارزش بدهید. به کارهایی که به درستی انجام می‌شوند مهر تأیید بزنید. تنها به چیزهایی که باید اصلاح شوند اشاره بکنید. با کسانی معاشرت کنید که به روش مستقیم و صریح شما احترام بگذارند و از شما مرعوب نشوند. محدودیت‌های واقع‌بینانه برای خود و دیگران در نظر بگیرید. از دیگران به همان اندازه که خودتان کار می‌کنید، کار بکشید. به دیگران نگویید چه باید بکنید و چه باید بکنند. فرض را بر این نگذارید که شما می‌دانید بهترین کار کدام است. به دل و هراس‌هایتان توجه کنید. تنها به خشمتان توجه ننمایید. راه‌هایی بجویید که خلق و خوی خود را کنترل کنید و اگر می‌خواهید از روی ناشکیبایی حرفی بزنید متوجه حرف زدنتان باشید. از اتاق بیرون بروید و هر گاه عصبانیت‌تان فروکش کرد باز گردید. از کنترل کردن دست بردارید و آرام بگیرید. به مرخصی بروید و کارهایتان را در منزل به حال خود رها کنید. به نقاط قوت خود توجه داشته باشید – واقع بینی ، توجه به جنبه‌های علمی، عینی بودن، منطقی بودن، راستی، احساس مسئولیت، قابل اتکا بودن، ناسازگاری، مداومت و توانایی سازمانی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *