مربی گری کسب و کار(بیزینس کوچینگ)

کوچینگ سازمانی:چرا باید کوچینگ سازمانی داشته باشیم؟

کوچینگ سازمانی چیست؟

یکی از سوالت متداول این است که کوچینگ چیست؟ چه کسی باید در کوچینگ شرکت کند؟ کوچینگ سازمانی چیست؟ در این مقاله می خواهیم بیشتر تمرکز خود را بر روی کوچینگ سازمانی و کوچ سازمانی متمرکز کنیم و نقش آن را در پیشبرد اهداف سازمان بیان کنیم. اگر شما در کسب و کار خود نیاز به کوچینگ دارید مقاله کوچینگ کسب و کار برای متحول کردن مشاغل می تواند به شما کمک کند.

کوچینگ سازمانی چیست؟

کوچینگ سازمانی تمرکز بر افراد سازمان ( مهم ترین بخش سازمان نیروی انسانی آن است) دارد. سعی می کند افراد را با نقاط قوت، باورهای کارآمد و باورهای ناکارآمد خود آشنا کند. باعث ایجاد انگیزه های جدید و مشارکت زیاد افراد سازمان می شود که همگی برای اهداف سازمان لازم و ضروری هستند.

برای اینکه یک سازمان به اهداف خود برسد نیازمند این است که نیروی انسانی سازمان بتوانند رشد کند و با رشد خود سازمان را هم رشد دهد. اما سوال ایجاست رشد در چه چیزی؟ رشد در مهارت های شخصی و دانش فنی، رشد در بهبود عملکرد شغلی، رشد در طرز باور و تفکر، حتی بر روی زندگی شخصی و همگی باعث می شود سازمان به سرعت و با انگیزه بیشتر اهداف خود را پیگیری کند.

تمامیافرادی که از کوچینگ استفاده کرده‌اند شاهد پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در زندگی شخصی و کسب و کار خود بوده‌اند و توانسته اند از حداکثر نیرو و پتانسیل پنهان خود برای بهبود کسب و کار و زندگی استفاده کنند.

آیا کوچینگ برای سازمان ها مزایایی به همراه دارد؟

خیلی از سازمانها که با تفکر سنتی و غیر مدرن اداره میشوند، نارضایتی های کارکنان در آن موج می زند که فرد را با دو واکنش روبرو می کند.

۱- واکنش اول: تصمیم به تغییر شغل می گیرد که در نتیجه آن فرد مجبور می شود مدتها بدنبال شغل مناسبی بگردد و ریسک زیادی را تجربه کند.

۲- ماندن در شغل فعلی اما با رویکردی بی انگیزه و بدون بازدهی کار.

در چنین شرایطی فرد یک زندگی خسته کننده و بدون روح را تجربه می کند.

از دیدگاه کلی کوچینگ می تواند سازمان ها را در موارد زیر کمک کند:

  • کاهش نارضایتی شغلی کارکنان از طریق ایجاد روش های جدید
  • همسو کردن ارزشهای سازمانی
  • تعیین اهداف سازمان
  • بهبود رابطه کاری
  • بالا بردن بازدهی و امید
  • کاهش شرایط تنش زا و ناامن برای کارکنان
  • افزایش وفاداری
  • کم کردن هزینه ها

در سال های اخیر، کوچینگ به یک سرمایه ‌گذاری  قابل اعتماد برای سازمان‌ها تبدیل شده است. احتمالاً شما هم دوست دارید بدانید که کوچینگ چگونه برای شرکت‌های مختلف مفید خواهد بود. پس با ما همراه باشید.

کوچینگ سازمانی و مزایای آن

نقش کوچینگ سازمانی

۱. کوچینگ دست یابی راحت تر به اهداف اصلی کسب‌ و‌ کار

در فرآیند کوچینگ فردی که به عنوان راهنما شناخته می شود (کوچ) برای شناسایی و هدف های اساسی و تعیین استراتژی سازمان همکاری می کند. در این فرآیند سازمان راحت تر و سریع تر می تواند به اهدافش برسد و احتمال موفقیت سریع تر و راحت تر می باشد.

۲-خلاقیت با کوچینگ

در فرآیند کوچینگ کوچ (فرد راهنما) کارکنان را ترغیب می کندتا ایده‌های جدید و راهکار‌های جایگزین خود را با جدیت و اعتماد به نقس دنبال کنند. کوچ حرفه ای، همواره به دنبال نقطه نظر‌های نو و متفاوت است. همچنین سعی می‌کند با طرح سوالات و تعیین اهداف، باعث تقویت خلاقیت افراد شود.

۳- تغییرات برای رشد سازمان را مدیریت می کند

یک کوچ حرفه ای می تواند به کارکنان شما کمک کند تا با استفاده از حداکثر پتانسیل خود، به نیازمندی‌ها، فرصت‌ها و چالش به بهترین شکل ممکن برسند.

۴- توانایی ارتباطات را افزایش می دهد

بر اساس آمار منتشر شده، ۷۲ درصد از افراد شرکت کممده در فرآیند کوچینگ، شاهد توسعه توانایی‌هایشان در زمینه ارتباطات با دیگران بوده‌اند. از مزایای فرآیند کوچینگ می‌تواند به بهتر فکر کردن و درست و منطقی تصمیم گیری‌ ها، دید جدید نسبت به چالش‌های شخصی و موقعیت‌ها و افزایش اعتماد به نفس در زمینه‌های مختلف زندگی کاری و شخصی اشاره کرد.

۵- باعث جذب و ماندن نیروهای بااستعداد

بیشتر سازمان ها یک چالش بزرگ برای پیدا کردن نیروی با استعداد و نگه داشتن آن دارند. کوچینگ به این چالش کمک می کند و این حس با ارزش بودن را به کارکنان القا می کند.

۶- کوچینگ و اعتدال کار و زندگی

شاید باور نکنید اما کارمندانی که زندگی تعدیل شده‌ای دارند، بسیار خوشحال‌تر از دیگران هستند. اگر یک کارمند خوشحال باشد کار با کیفیت تری هم انجام می دهد. چون یک کوچ با کارمندان شما برای کشف، شفاف سازی و تحقق اهداف‌شان همکاری و کمک می‌کند. طبق آمار منتشر شده افرادی که در یک کوچینگ شرکت کرده اند شاهد پیشرفت های شگفت انگیزی در اعتدال زندگی شخصی خود و کارشان بوده اند.

۷- رضایت از رشد بر اثر کوچینگ

اکثر سازمان ها بعد از اجرای فرآیند کوچینگ رضایت ۹۹ درصدی داشته اند و حتی برخی تمایل به تکرار فرآیند کوچینگ برای رشد بیشتر در سازمان را می خواستند.

۸- رشد بدون توجه به شرایط اقتصادی

به جرات می توان گفت فرآیند کوچینگ سازمانی یک وسیله قوی برای افزایش کارایی و بهره وری، محصولات با کیفیت، تعهد بالای کارکنان و بهبود اعتماد به نفس آن ها، توانایی انجام کارهای گروهی و تشکیل تیم و به صورت کلی بیشتر مشکلات و چالش های سازمان است.

۹- کوچینگ و نقشه نجات سازمان های شکست خورده

در شرایط کنونی اقتصادی برخی سازمان ها مشکلات خود را از طریق ادغام دو شرکت و کاهش نیرو برطرف می کنند اما این کار چالش های جدیدی ایجاد می کند. اول اینکه سازمان از افراد باقی مانده انتظارات زیادی دارد. شرایط استرس زا و کاهش اعتماد به نفس کارکنان نیز موانع جدیدی است که با کوچینگ سازمانی قابل حل و کنترل است.

۱۰- بازگشت سرمایه به صورت سریع

در فرآیند کوچینگ بازگشت سرمایه سریع اتفاق می افتد و بسیاری از سازمان ها هزینه و مخارج صرف شده برای کوچینگ دوباره و سریع بر می گردانند. بیشتر سازمان های شرکت کننده در این فرآیند توانسته اند حداقل ۵۰ درصد هزینه های اولیه را برگردانند. شاید گفت بهترین مزیت کوچینگ همین مورد باشد.

امیدورام از این مقاله لذت برده باشید و شما هم سازمان با کیفیت و بازدهی بالا تجربه کنید. اگر شما هم نیازمند کوچینگ برای سازمان خود بودید محمد رضا تقوی می تواند در کنارتان باشد و شما را برای دستیابی به اهدافتان یاری رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *