مربی گری کسب و کار(بیزینس کوچینگ)

کوچینگ کسب و کار برای متحول کردن مشاغل

کوچینگ کسب و کار چیست؟

آیا شما به دنبال راهی برای کوچینگ کسب و کار خود هستید؟ آیا احساس می کنید با تحولی در کار خود داشته باشید؟ امروزه بیشتر سازمان ها و نهادهای کوچک و بزرگ، برای رسیدن به رشد و توسعد در حال تلاش و برنامه ریزی هستند. بسیاری بر این باورند که با آموزش کارکنان و کارمندان سطح عملکر بالا می رود. بسیاری از افراد هم با داشتن کسب و کار کوچک تر نیازمند آموزش برای ارتقا سطح درآمد خود هستند.اما آیا به راستی این آموزش ها لازم است؟ چقدر می تواند در بالا بردن عملکرد تاثیرگذار باشد؟ این چیزی است که می خواهیم در این مقاله به آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

ابتدا بهتر است قبل از مطالعه ادامه مقاله شما این پرسش ها را تحلیل کنید.

سوالات رایج برای تحول کسب و کار

۱- آیا نمی توانید به درستی آینده شغلی خود را حدس بزنید؟

۲- آیا سود منطقی حاصل از هر کار را نمی دانید؟

۳-آیا برای شروع کار نمی دانید از کجا باید شروع کنید؟

۴-آیا نمی دانید چگونه فعالیت خود را تضمین کنید؟

۵- آیا کمبود ها و نقص هایی که نسبت به رقبا دارید قابل حل شدن است؟

۶- آیا ورشکسته هستید و برای ادامه راه نمی دانید چگونه عمل کنید؟

۷- آیا کسب و کار خود را شروع کرده اید و دچار کمبود بودجه شده اید؟

شاید تعداد این سوالات خیلی بیشتر از این باشد ولی مهم ترین آنها در هر کسب و کار است.

این سوالات مشکلاتی هستند که شاید برای حل آن باید کوچینگ کسب و کار را انتخاب کنید. بهتر است ابتدا تعریفی از کوچینگ داشته باشیم.

کوچینگ چیست؟

مشارکت یک فرد با تجربه (کوچ) با یک فرد یا یک گروه (تیم) برای رسیدن به موفقیت و نتایج عالی که ابتدا اهدافی توسط فرد یا تیم ایجاد می شود و سپس فرد با تجربه (کوچ) آنها را برای رسیدن به هدف پشتیبانی می کند. این شیوه بر روی مهارت ها و کارهای ضروری برای رشد فردی و موفقیت تمرکز می کند.

کوچینگ کسب و کار چیست؟

کوچینگ کسب و کارشیوه ای است که در آن مالکان کسب و کارهای کوچک و متوسط در بخش‌های مختلف فروش، مدیریت، رهبری، ساخت تیم، برنامه‌ریزی، بازاریابی، تولید و … به کمک تکنیک‌ها، تجارب اختصاصی و ابزارهای حرفه‌ایِ که از کوچ (فرد با تجربه) دریافت می کنند آماده رهایی و کوچ شغلی می شوند.هر کسب و کار رو به رشد، می‌تواند با استفاده از خدمات (کوچینگ) کسب و کار، نقاط کور خود را شناسایی کند و ضمن آگاه شدن به نقاط قابل بهبود، نقاط قوت خود را بیش از پیش به کار بگیرد.

کوچینگ برای کسب و کار

فرآیند کوچینگ بر چه چیزی تمرکز می کند؟

اکنون فرد کجا است، چه کاری می خواهد انجام دهد تا به چه چیزی در آینده  برسد.

کوچینگ کسب و کار چه امتیازی دارد؟

شما در کوچینگ کسب و کار می توانید دیدگاههای جدیدی درباره فرصت ها و مشکلات فردی، مهارت ها بیشتر در کسب و کار و تحلیل بازار همچنین تصمیم گیری و تفکر، ارتباط موثر با دیگران، شناخت نقاط ضعف خود داشته باشید.

 کوچینگ کسب و کار از کجا شروع می‌شود؟

۱- فرد راهنما( کوچ) آموزش خود را از هرچیزی که به برند شما مربوط می‌شود شروع می‌کند، از ارزش‌هایی که برای برند و شرکت خود تعریف کرده‌اید تا مشتریان هدفمندتان همه را تحلیل می کند و در تمام چالش‌هایی که پیش روی شما قرار دارند، شما را پشتیبانی می کند.

۲- زمانی که کوچ با کسب و کار شما آگاه شد و راهکارهای متنوع و گوناگون آن را بررسی کرد، مرحله بعدی تصویر شخصی شما و اهدافتان  از کسب و کار است.در این مرحله نقش کوچ بررسی نگاه شما و کمک و راهنمایی برای تصویر روشنتری از کسب و کار خود است.

۳- در گام بعدی، کوچ به شما کمک می‌کند تا برای خود یا تیم اهداف مفید و قابل دستیابی مشخص کنید و خود یا تیم را به آن سمت حرکت دهید. این اهداف دقیقاً همان چیزهایی هستند که شما برای رشد و موفقیت کسب و کار تان به آن نیاز دارید.

۴- گام آخر کوچ برای شما مجموعه‌ای از استراتژی‌ها و برنامه‌ها را می‌ریزد تا در مسیر اهداف خود قرار بگیرید. فرآیند کوچینگ در انواع مقیاس‌ها به کمک شما می‌آید، چه یک کسب و کار کوچک محلی باشید، چه یک شرکت رو به رشد، یا حتی در شرف راه اندازی کسب و کار باشید.

کوچینگ کسب و کار چگونه کار می کند؟

آیا کوچینگ چیزی از فرد می خواهد؟

بله،کوچینگ برای اینکه موفقیت و شگفت انگیز باشد، چیزهای خاصی را از فرد می خواهد که همه آنها با نیت و آگاهی است از جمله:

۱- تمرکز:

باید شما بر روی شخص خود، سوالات سخت، موفقیت و … تمرکز داشته باشید.

۲- گوش دادن موثر:

گوش دادن موثر به قضاوت ها، فرضیات دیگران، شهودات و گفتگوی خود با دیگران.

۳- تحول عقاید

تغییر نگرش، عقاید و رفتارهای موجود و گسترش عقاید جدیدی که به روشی بهتر در خدمت دستیابی فرد به اهدافش قرار می گیرد.

۴- تغییر سبک

باید با تغییر سبک، فرد بر محدودیت ها برای توسعه و گسترش سبک و شیوه برنده شدن تلاش کند.

۵- اقدامات قطعی

با داشتن چالش های زیاد و نامساعد یا ناامیدی های فراوان فرد بتواند با اقدامات قطعی خود را به چیزهای فوق العاده برساند.

۶- کنترل فردی

داشتن آرامش در برابر شرایط نامساعد و توقعات انجام نشده، و جلوگیری از برخورد احساسی در فرد.

۷- شجاعت:

فرد باید برای رسیدن به خواسته هایش  شجاعت به خرج دهد خروج از نقطه ی امن خود، خروج از ترس و استفاده از شجاعت به عنوان یک راهکار در موفقیت و غلبه به موانع بیرونی و درونی.

کوچینگ برای کسب و کار

چگونه در فرآیند کوچینگ کسب و کار و کوچ دچار اشتباه نشویم؟

اگر شما هم احساس نیاز یا کمک به یک کوچ و فرآیند کوچینگ را دارید به نکات زیر دقت کنید تا دچار اشتباه نشوید:

۱- بررسی پیشینه کوچ تصمیم شما را بهتر و شفاف تر می کند.

۲- این یک واقعیت است که هر فردی حتی اگر بداند نیاز به تغییر دارد مقاومت می کند به عبارتی هر تغییری در شما مقاومت ایجاد می کند پس کوچ خود را طوری انتخاب کنید که بتواند شما را درک کند.

۳- در کسب و کار قسمت هایی هستند که تسلط ما در آن حوزه و زمینه کمتر است پس اگر شما تمرکز خود را بیشتر بر این قسمت ها معطوف کنید نتیجه نمی گیرید باید کوچ دهنده ای را انتخاب کنید که حرفه ای باشد و مسیر درست را پیش روی شما گذارد و به شما کمک کند.

۴-یک کوچ باید کسب و کار شما را به چالش بکشد. اگر چالشی در کار نباشد نتیجه ای هم در کار نیست. اما این که پتانسیل به چالش کشیدن را دارد یا نه! شما باید در موردش تحقیق کنید.

۵- بزرگ ترین کار یک کوچ قضاوت نکردن است. یک کوچ باید در بازخورد دادن، طرح پرسش های قدرتمند و قضاوت نکردن به صورت عالی عمل کند. اگر یک کوچ نتواند به نوعی این کارها را انجام دهد نه تنها کمکی به شما نمی کند بلکه ممکن است به شما لطمه بزند.

امیدورام در انتخاب فرآیند کوچینگ و کوچ نهایت دقت را به خرج دهید و بتوانید تحولی موفق درکسب و کار خود ایجاد کنید. خوشحال می شوم تجربیات و نظرات خود را با ما به اشتراک گذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *