فروش و بازاریابی

۸ تکنیک ساده و موثر برای افزایش فروش محصولات

افزایش فروش محصولات با 8 تکنیک

آیا شما به تازگی وارد دنیای مجازی شده اید و یک شرکت نوپا هستید؟ آیا به دنبال راهکاری برای افزایش فروش محصولات خود هستید؟ اصلاً نگران نباشید زیرا در این مقاله تکنیک هایی را به شما معرفی می کنیم که شما را در بازار رقابت با قدرت و تمرکز نگه می دارد. اگر شما علاقمند به فروش موفق هستید پیشنهاد می کنم مقاله ۵ راهکار برای فروش موفق که باید بدانید! مطالعه کنید.

۸ تکنیک افزایش فروش محصولات

طبق تحقیقات انجام شده توسط مدیران بازاریابی برای معرفی بهتر محصولات و افزایش فروش آنها ۶ تکنیک موثر را کشف کردند.

 • منطبق بودن ویژگی محصولات مطابق با نیاز بازار
 • نحوه قرار گرفتن توضیحات بر روی محصول و همچنین توشتن توضیحات واضح و شفاف
 • مشخص کردن اهداف معین برای عرضه محصولات
 • تحریک کردن تقاضای بازار برای محصول
 • استفاده از ترفندهای رایگان تبلیغاتی
 • زمان بندی درست در ارائه محصول برای افزایش فروش
 • برقراری ارتباط موثر
 • زمان را از دست ندهید

باید بگویم برای افزایش فروش حتماً باید برنامه ریزی داشته باشیم تا بتوانیم رشد و رونق بیشتری را تجربه کنیم. همه موارد ذکر شده یک برنامه منظم و دقیق برای فروش بیشتر است.

۱- منطبق بودن ویژگی محصولات مطابق با نیاز بازار

برای موفقیت یک محصول قبل از هر چیز باید نیازهای بازار شناسایی شود و برای رفع این نیاز دست به تولید بزنید. همیشه برای عرضه محصول یا خدمت جدید باید آماده مذاکره با خریداران بالقوه محصولات تان باشید. باید این نکته را در نظر بگیرید که محصول یا خدمت شما یک مشکلی را حل کند و مطمئن شوید خریداران برای حل این مشکل تمایل دارند از شما خرید کنند. اگر غیر از این باشد احتمال شکست شما در فروش محصولات بسیار زیاد است.

تحقیقات بازار در این زمینه بسیار ضروری و حیاتی است. اما اغلب کارآفرینان خودشان می دانند مشکل چیست زیرا آنها با مشکلات موجود مواجه شده اند و شاید نیازی به تحقیقات بازار نداشته باشند.

۲- نحوه قرار گرفتن توضیحات بر روی محصول

قرارگیری مناسب برچسب روی محصولات یکی از روش هایی است که خیلی سریع ویژگی های محصول را به خریدار انتقال می دهد و این کار باعث دیده شدن در لحظه اول و سپس با توجه به مزایا و کیفیت محصول خریدار ترغیب به خرید می شود. در این بین برچسب روی محصولات باید نیاز های بازار را گویا کند و شفاف باشد در واقع پل ارتباطی شما با مشتریان است. باید در نوشتن این متن دقت لازم انجام شود.

۳- مشخص کردن اهداف معین برای عرضه محصولات

شما باید برای عرضه محصولات خود اهداف تان را تعیین کنید. اگر شما قبل از ارائه محصول اهداف خود را بدانید بهتر می توانید در روند ارزیابی عمل کنید. همچنین اهداف ساده تر امکان دستیابی سریع تر و بهتری ایجاد می کنند. شما بعد از انتخاب اهداف تان باید ابزارها و معیارهایی را انتخاب کنید که شما را برای رسیدن به اهداف کمک کنند. این کار هم شما را در پیدا کردن ایرادات کار یاری می رساند و هم در مسیر درست قرار می دهد.

نقش تعیین اهداف در افزایش فروش محصولات۴- تحریک کردن تقاضای بازار برای محصول

یک از موثرترین روش های افزایش فروش محصولات تحریک کردن بخش تقاضا است که می تواند یک موفقیت صددرصدی را به همراه داشته باشد. به عبارت ساده فعالیت هایی است که باعث هیجان و ترغیب برای خرید قبل از عرضه می باشد. این کار با توجه به روش های زیر امکان پذیر است.

 • ایجاد تیم پشتیبانی و خدمات پس از فروش: اگر شرکتی دارای تیم پشتیبانی باشد حس اعتماد و اعتبار برای محصولات آن برند افزایش پیدا می کند.
 • ایجاد تیم فروش: داشتن تیم فروش باعث می شود روند فروش سریع تر و قدرتمندتر از قبل ادامه پیدا کند. همچنین با آگاهی و آموزش دادن افراد در مورد ایجاد تحریک در بازار شما می توانید این هدف را سریع تر پیش ببرید.
 • استفاده از افراد سرشناس: همیشه افراد سرشناس می توانند گزینه خوبی برای تحریک بازار محصولات شما باشند.
 • استفاده از افراد با نقش اجرایی: این افراد هم بازخورد محصولات را به شما می گویند و هم هیجان بازار را به وجود می آورند.
 • ایجاد کمپین تبلیغاتی هم می تواند باعث تحریک برای تقاضا شود.

همچنین دادن نمونه ای از محصول به مشتریان خاص، خود می تواند تبلیغات دهان به دهان همراه داشته باشد و باعث تحریک بازار شوند.

۵- استفاده از ترفندهای رایگان تبلیغاتی

منظور از این عبارت یعنی با داشتن سرمایه اندک بتوان درآمد و فروش را افزایش داد. اما سوال اینجاست چگونه این امر ممکن است؟ زمانی که شما مزایا و ویژگی های محصولات خود را به خانواده، دوستان، آشنایان، رسانه ها مجازی، کارمندان و … معرفی می کنید در واقع یک تبلیغات رایگان برای خود رقم زده اید. زیرا آنها با بازاریابی دهان به دهان محصولات شما را به یکدیگر معرفی می کنند و ناخودآگاه باعث افزایش فروش محصولات شما می گردند. به یاد داشته باشید که قدرت کلامی بسیار بیشتر از عرضه اولیه محصول است.

۶-زمان بندی درست در ارائه محصول برای افزایش فروش

یک زمان بندی درست می تواند باعث افزایش فروش محصولات شود و برعکس آن نیز صادق است. بهترین زمان بندی عرضه و معرفی  محصول وقتی است که شما آن را همراه با یک رویداد مهم مثل نمایشگاه معرفی کنید. در زمان نمایشگاه افراد زیادی شرکت می کنند از این رو پتانسیل تبلیغات رایگان بالاتر امی رود.

اما نکته مهم این است که باید محصولات ارائه شده کامل و بدون عیب باشد. اگر به هر دلیلی محصول شما برای نمایشگاه آماده نبود آن را عرضه نکنید زیرا می تواند عواقب و آسیب های جدی برای فروش شما ایجاد کند. همچنین می تواند منجر به نارضایتی مشتریان و تبلیغات منفی برای برند شما گردد.زمان بندی و افزایش فروش محصولات

۷- برقراری ارتباط موثر

ایجاد یک ارتباط موثر می تواند فروش محصولات را بالا ببرد. حال این ارتباط می تواند به صورت مستقیم و حضوری باشد و یا یک ارتباط تعاملی در شبکه ها و فضای مجازی. بیشتر افراد تصور می کنند با ارائه ویژگی و مزایای محصول می توانند به راحتی به فروش بهتر دست یابند ما منکر این قضیه نیستیم اما این کافی نیست و داشتن یک ارتباط قوی و خوب می تواند در افزایش فروش محصولات تاثیر به سزایی داشته باشد. امروزه مشتریان دوست دارند از افراد یا برند هایی خرید خود را انجام دهند که با آنها رفتار بهتری داشته اند.

۸- زمان را از دست ندهید

نباید زمان را نادیده گرفت. شما علاوه بر رعایت کیفیت و نیاز بازار حتماً به زمان دقت ویژه ای داشته باشید. زیرا گاهی اوقات به خاطر اقدامات با تاخیر یا رقبا از شما پیشی گرفته اند و یا رفتار و شرایط بازار عوض شده و شما به جای سود زیان خواهید کرد. یک اقدام سریع و به جا می تواند باعث افزایش فروش محصولات شما گردد.

به امید موفقیت شما در فروش و معرفی بهتر محصولات!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *