متفرقه

۱۰ کاری که اکنون می توانید انجام دهید تا زندگی خود را برای همیشه تغییر دهید

“چگونه زندگی خود را تغییر دهید؟” اگر این سوال را می پرسید، به یاد داشته باشید که یک چیز ثابت در زندگی ما، تغییر است. هر چه بیشتر در برابر آن مقاومت کنیم، زندگی ما سخت تر می شود. به جای اجتناب از آن، بپرسید که چگونه می توانید زندگی خود را تغییر دهید تا با تغییراتی که در اطراف شما اتفاق می افتد کار کند.

ما توسط تغییرات احاطه شده ایم، و این تنها چیزی است که بیشترین تأثیر را در زندگی ما دارد. هیچ اجتنابی وجود ندارد زیرا شما را پیدا می کند، شما را به چالش می کشد و شما را مجبور می کند که در چگونگی زندگی خود تجدیدنظر کنید.

تغییر می تواند در نتیجه یک بحران، انتخاب یا شانس وارد زندگی ما شود. در هر شرایطی، همه ما مجبور به انتخاب هستیم. آیا تغییر را ایجاد می کنیم یا خیر؟

ما نمی توانیم از وقایع غیر منتظره در زندگی خود جلوگیری کنیم. چیزی که می توانیم کنترل کنیم این است که چطور تصمیم می گیریم به آنها پاسخ دهیم. این قدرت انتخاب ماست که ما را قادر می سازد تغییرات مثبت را در زندگی خود فعال کنیم.

عمل به قدرت انتخابی ما فرصت بیشتری برای تغییر زندگی بهتر به ما می دهد. هرچه فرصت های بیشتری برای تغییر زندگی خود ایجاد کنیم، زندگی ما شادتر می شود.اگر فکر می کنید چگونه زندگی خود را تغییر دهید،فقط عمل کنید تا نتیجه ی دلخواه خود را بیابید.

 ۱۰ کار که می توانید انجام دهید تا زندگی خود را تغییر دهید.

۱- معنی پیدا کنید

مدتی را صرف تلاش برای تفکیک آنچه در زندگی شما مهم است و چرا مهم است، کنید.

چه چیزی است که می خواهید در زندگی خود به دست آورید؟ رویاهای شما چیست؟ چه چیزی شما را خوشحال می کند؟چگونه میخواهید زندگی خود را تغییر دهید؟

معنای شما در زندگی به شما هدف می دهد و جهت چگونگی زندگی شما را تعیین می کند. بدون معنا، بقیه زندگی خود را بدون هدایت، تمرکز و هدف بدون  سرگردانی سپری خواهید کرد.

۲- یک تابلوی رویایی ایجاد کنید تا زندگی خود را تغییر دهید

وقتی بچه بودیم، همه وقت خیال پردازی می کردیم. ما در خواب دیدن و تجسم ماهرانه مهارت داشتیم. ما معتقد بودیم که همه چیز ممکن است.

با بزرگتر شدن، توانایی خواب دیدن را از دست دادیم. هنگامی که احساس می کنیم دستیابی به آرزوهایمان غیرممکن است، رویاهای ما پنهان می شوند.

یک تابلوی رویا، راهی عالی برای شماست تا دوباره به رویاهای خود ایمان داشته باشید. دیدن هر روز رویاهای خود روی تخته رویاها زندگی آنها را زنده می کند. همچنین این کار به عنوان یک یادآوری روزانه برای تمرکز مجدد انرژی شما و هدایت آن به سمت آنچه واقعاً می خواهید بدست آورید، عمل خواهد کرد.

۳- اهداف تعیین کنید

وقتی دانستید که در زندگی شما چه چیزهایی مهم است و زندگی رویایی شما در طولانی مدت چگونه به نظر می رسد، باید وارد عمل شوید و اهداف بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت خود را تعیین کنید. عمل به این اهداف شما را قادر می سازد به آرزوهای خود برسید و زندگی خود را تغییر دهید.

به یاد داشته باشید که ممکن است اهداف شما تغییر کند. همیشه با تعیین و دستیابی به اهداف خود به عنوان چیزهایی که در زندگی تغییر می کنند، انعطاف پذیر باشید و اهداف شما باید منعکس کننده این تغییرات باشند. این قدم های کوچکی است که برمی دارید، هنگامی که یاد می گیرید چگونه زندگی خود را تغییر دهید، حرکت ایجاد می کند .

۴- پشیمانی را رها کنید

پشیمانی فقط شما را از زندگی بازمی دارد. اگر تمام وقت خود را به فکر گذشته بسپارید، حال و آینده را از دست خواهید داد.

شما نمی توانید کاری را که در گذشته انجام داده اید یا انجام نداده اید تغییر دهید، بنابراین آن را رها کنید. تنها چیزی که اکنون بر آن کنترل دارید این است که چگونه می خواهید زندگی فعلی و آینده خود را ادامه دهید. هر بار که فکر منفی درباره گذشته خود تجربه می کنید، آن را به چالش بکشید.

اگر می خواهید کمی لذت ببرید و احساس پشیمانی خود را تجسم کنید، سعی کنید هر حسرت را روی یک کاغذ بنویسید و سپس آن را در حیاط خانه خود دفن کنید یا در آتش سوزی با دوستان خود بسوزانید.

۵- زندگی خود را تغییر دهید و کاری کنید که شما را بترساند

این همه درمورد این است که شما انتخاب می کنید از منطقه راحتی خود خارج شوید و از منظر دیگری محدودیت ها را ببینید.

سخنرانی در جمع یکی از ترسناک ترین کارهایی است که هرکسی می تواند انجام دهد.قطعا اولین سخنرانی وحشتناک است و باعث ایجاد احساس ترس، لرز و عرق ریختن میشود اما اگر بخواهید و اراده کنید قطعا موفق میشوید و برای سخنرانی های بعد از آن دیگر ترس اولیه خود را نخواهید داشت.

لیستی از کارهای ترسناک تهیه کنید که دوست دارید انجام دهید اما خیلی از آنها می ترسید. از کوچک شروع کنید، برنامه ای را تنظیم کنید و سپس انجام دهید. اگر واقعاً می خواهید از خود ارادی و راحتی جلوگیری کنید و زندگی خود را تغییر دهید، هرگز دست از انجام کارهای ترسناک بر ندارید.

۶- زندگی متعادل را شروع کنید

سلامتی ما ثابت نمی ماند. با افزایش سن وضعیت جسمی، عاطفی و معنوی ما تغییر می کند. آنچه می توانیم کنترل کنیم، نحوه تغذیه ذهن و بدن است.

زندگی متعادل و سالم، مقاومت ما را در برابر تغییرات جسمی بدن می سازد. ورزش بهترین راهی است که می توانیم در آن به نگرشی مثبت و خوش بینانه نسبت به زندگی دست پیدا کنیم.

داشتن یک زندگی سالم، متعادل و با ورزش زیاد، انتخابی در سبک زندگی است که زندگی شادتر و کاملتری را به شما ارائه می دهد. ورزش ابزاری فوق العاده قدرتمند است که زندگی شما را بهبود می بخشد و به شما کمک می کند احساس خوبی داشته باشید.

چه نوع تمرینی بهتر است؟ یک مطالعه اخیر نشان داد که بیماران مبتلا به افسردگی خفیف تا متوسط ​​بدون توجه به اینکه در گروه های ورزشی سبک، متوسط ​​یا شدید شرکت کنند، علائم مشابه آنها کاهش می یابد.

نکته اصلی یک چیز است: فقط حرکت کنید.

۷- با ترس خود روبرو شوید

نادیده گرفتن ترس های ما آسان است و امیدواریم که آنها از بین بروند. متأسفانه، اینطور کار نمی کند.

اگر می خواهید زندگی خود را تغییر دهید، یاد بگیرید که بر ترس خود غلبه کنید تا دیگر نتوانند شما را کنترل کنند. خواه ترس از شکست، تنهایی یا چیزهای ناشناخته باشد، می تواند شما را از ادامه زندگی کامل باز دارد. ما می دانیم که ترس ما چه زمانی زندگی ما را کنترل می کند زیرا احساس نارضایتی و عدم تحقق می کنیم.

وقتی با ترس روبرو شدیم، قدرت خود را برای انتخاب چگونگی زندگی خود پس می گیریم و وقتی این کار را انجام می دهیم زندگی خود را برای همیشه تغییر می دهیم.

۸- خودتان را بپذیرید

تنها کسی که قرار است زندگی شما را تغییر دهد شما هستید! برای ایجاد این تغییر، باید خودتان را دوست داشته باشید.

در زندگی شما زمان هایی وجود خواهد داشت که با طرد شدن روبرو خواهید شد و افرادی نیز خواهند بود که شما را یا گزینه های شما را دوست ندارند. پذیرفتن کیستی و دوست داشتن خود با وجود مشکلات به شما کمک می کند تا در زندگی خود پیش بروید.

شجاعت خود را پیدا کنید، خود را دوست داشته باشید و قدم بردارید و یک کار دیوانه وار انجام دهید. نگران آنچه کسی فکر می کند یا اینکه آیا کار درستی است هم نباشید. اگر احساس خوبی داشت، به آن عمل کن و برو زندگی ای را که دوست داری خلق کن.

۹- در لحظه زندگی کنید

بسیاری از ما تمایل داریم که فکر کنیم که سبزه چمن در طرف دیگر سبزتر است. غالباً، به آن طرف حصار می رسیم و در می یابیم که این طور نیست.

انگیزه تغییر زندگی ما از اشتیاق ما برای خوشبختی ناشی می شود. ما غالباً آنقدر مشغول تمرکز بر جستجوی خوشبختی خود هستیم که لذت واقعاً زندگی در آن لحظه را از دست می دهیم .

آرزوی ما برای داشتن خوشبختی در زندگی خود آرزوی یک دولت آینده است، نه حال حاضر. ما در حال حاضر چنان با تمام مشکلات خود فرسوده می شویم که زیبایی ارزشمند لحظه ای را از دست می دهیم.

نشستن در ساحل و خوردن بستنی با بهترین دوست خود لحظه ای شادی است. قدردانی و قدردانی به صورت روزانه تجربه شادی در لحظه است. کمک به نیازمندان برای ما شادی و خوشحالی به همراه می آورد.

این همان چیزی است که زندگی در آن لحظه مهم است. این لحظات را از دست ندهید زیرا بیش از حد مشغول تمرکز بر روی جستجوی خوشبختی هستید.

۱۰- لذت یادگیری را تجربه کنید و زندگی خود را تغییر دهید

هر وقت چیز جدیدی یاد می گیرید، دانش بیشتری کسب می کنید و با دانش بیشتر اعتماد به نفس بیشتری به دست می آورید.

یادگیری مهارت های جدید به ما کمک می کند تا در شرایط جدید سازگارتر باشیم. همچنین ما را تشویق می کند تا در تفکر خود خلاقیت و ابتکار بیشتری داشته باشیم و بنابراین، با چیزهای ناشناخته راحت تریم.

خواندن یک روش عالی برای یادگیری ما است. برای در آغوش گرفتن لذت یادگیری، آن رمانی را که در مورد مردم صحبت کرده اید را انتخاب کنید. پس از یافتن ژانری که بیشتر به شما علاقه مند است، تا می توانید صفحات را ببلعید.

خط آخر

شما باید انتخاب کنید که چگونه می خواهید زندگی خود را تغییر دهید. انتخاب اینکه طبق این ۱۰ مورد عمل کنید، به شما کمک می کند تا در تلاش برای بهبود زمینه های مختلف زندگی خود باشید. با نگرش مثبت به آن بپردازید و به یاد داشته باشید که تغییر زمان می برد. زندگی وقتی شروع می شود که تصمیم می گیرید تغییر کنید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *