هوش مالی

جدیدترین روش پس انداز پول به صورت هوشمندانه

جدیدترین روش پس انداز پول

جدیدترین روش پس انداز پول چیست؟ هزاران راه آسان برای پس انداز پول به صورت هوشمندانه وجود دارد. اما شما برای تحقق این هدف فقط کافی است چند تا از اشتباهات مالی خود را کنار گذارید و به جای آن از جدیدترین روش پس انداز استفاده کنید. اگر خود را به صورت منظم، ملزم به انجام این روش ها کنید مطمئن باشید در طول مدت زمان کمی به نتایج بزرگی می رسید. با افزایش هوش مالی می توانید مدیریت بهتری برای هزینه و درآمدهای خود داشته باشید.

جدیدترین روش پس انداز پول

اگر شما هم دوست دارید جدیدترین روش های پس انداز پول را بدانید با ما همراه باشید. شما با مطالعه مقاله راهکارهای افزایش هوش مالی و مدیریت پول از زبان وارن بافت می توانید علاوه بر روش هایی که باعث مدیریت پول شما می گردد، تصمیم گیری های مالی تان را نیز بهبود ببخشد.

۱- خرید های خود را به تعویق بیندازید

باید دقت کنید قبل از اینکه به ثبات مالی برسید انگیزه خرید و نیاز به کالا را بررسی کنید. به جای خرید های آنی و پر هوس بازنگری یک ماهه را در خرید های خود بگنجانید. در هنگام خرید این سوالات را از خود بپرسید: آیا این همان چیزی است که من احتیاج دارم؟ آیا خرید این کالا به اندازه کافی می تواند نیازها و مشکلات من را حل کند؟ آیا این خرید اولویت من است؟ این به تعویق انداختن باعث می شود شما با درک بهتری خرید خود را انجام دهید.

۲- خرید اجناس با کیفیت

خرید اجناس با کیفیت خود یک صرفه جویی و پس انداز است زیرا در بیشتر اوقات خرید اجناس ارزان با کیفیت پایین هزینه های بیشتری برای شما ایجاد می کنند. البته به این معنا نیست که هر چیز ارزان هم بی کیفیت است. همیشه در خرید باید کیفیت را به همراه قیمت مقایسه کنید. این روش برای خرید محصولات پر مصرف بسیار کارآمد و حیاتی است.

برای روشن شدن موضوع فرض کنید می خواهید یک لب تاپ بخرید در حال حاضر به فکر خرید لب تاپ با قیمت کمتر هستید اما در چند سال آینده با پیشرفت تکنولوژی و پایین بودن کیفیت قطعات احتمالاً مجبور می شوید یک لب تاپ جدید را بخرید. در این صورت خرید لب تاپی که عمر و دوام بیشتری دارد و البته با پیشرفت تکنولوژی حداقل تا مدت زیادی نیازی به تعویض ندارد منطقی به نظر می رسد. گاهی معنای صرفه جویی ارزان خریدن نیست و معنای کمتر شدن تعداد دفعات خرید است. به عبارت ساده یک پس انداز نامحسوس پول است.

جدیدترین روش پس انداز پول۳- صرفه جویی در مصرف انرژی

ساده اما بسیار موثر! بله! صرفه جویی در مصرف انرژی ازجمله (آب، برق و گاز) می تواند یکی از روش های پس انداز باشد. حتی صرفه جویی در مصرف اینترنت و گرفتن طرح های ارزان تر و مناسب تر می تواند در پس انداز و مدیریت دخل و خرج  یه شما کمک کند. سعی کنید زمان های کم باری مصرف را در کارهای روزانه خود لحاظ کنید و برخی کارهای خود را در این زمان ها انجام دهید.

درست کردن عادت های غلط و جایگزین آنها با عادات خوب می تواند یکی از منابع پس انداز شما باشد.

۴- غذای خانگی به جای غذاهای بیرون

متاسفانه بیشتر افراد تصور می کنند که برای خوردن غذای با کیفیت و خوب حتماً باید آن را از بیرون تهیه کرد. این در حالی است که می توان یک غذای با کیفیت و کم هزینه تری را در خانه تهیه کرد و علاوه بر حفظ سلامتی و تندرستی در هزینه های خود هم صرفه جویی کنیم. گاهی تفاوت قیمت ها ناچیز هستند اما بحث سلامتی را در دراز مدت به خطر می اندازد.  شما باخوردن غذای سالم و باکیفیت می تواند از هزاران تومان هزینه های درمان و بهداشت در آینده جلوگیری کنید.

۵- پرداخت قسط ها را با پس انداز جایگزین کنید

زمان هایی هستند که شما برای پرداخت آخرین قسط ماشین و یا آخرین قسط خانه وسوسه می شوید دوباره وام بگیرید و یا خرج های بیشتری داشته باشید در این زمان ها باید مراقب باشید. باید برای خود تعریف داشته باشید و به جای پرداخت قسط به همان اندازه پس انداز کنید. مثل همان زمانی که بدهکار بوده اید. این نوع نگرش استاندارد زندگی تان را تغییر نمی دهد اما در عوض پس اندازتان را افزایش می دهد.

۶-ایجاد یک حساب بانکی مجزا با دسترسی محدود

ایجاد یک حساب بانکی مخصوص پس انداز و با دسترسی محدود به شما کمک می کند وسوسه خرج کردن را به اندازه قابل توجهی کنار بگذارید و بیشتر بر روی پس انداز تمرکز کنید. داشتن حساب هایی که با چند عدد در هر عابر بانکی به راحتی خرج کنید احتمال سرعت خرج کردن را بالا می برد. در این روش مجبورید در هر بار به صورت شخصی در بانک حضور پیدا کنید. شاید گفت این یکی از جدیدترین روش پس انداز پول است.

۷- پس انداز را به بازی تبدیل کنید

شاید این روش مسخره باشد. اما در دراز مدت کارآمد و سودآور است. با این کار می توانید کل خانواده و حتی بچه ها را تشویق به پس انداز کنید. فرض کنید بازی به این صورت باشد که هر گاه ۱۰۰۰۰ هزار تومان در کیف پولتان باقی ماند آن را فوراً در قلک یا جایی پس انداز کنید. به همین سادگی! شما می توانید از بازی ها و ترفندهای ساده دیگر هم بر اساس سلایق خود استفاده کنید و این کار را در منزل خود فرهنگ سازی کنید.

۸- هزینه های ناخواسته را کاهش دهید

گاهی اوقات برای داشتن اوقات بهتر کارهایی را انجام می دهیم که ما را متحمل هزینه های بیشتر می کند. رفتن به باشگاه، خرید بازی های سرگرم کننده و … اگر زمانی احساس کردید که می توانید با سرگرمی های بهتر و ارزان تر اوقات خوشی برای خود رقم بزنید این هزینه ها را کاهش دهید و جای آن را با کارهای ارزان و بهتر پر کنید.

۹- استفاده از قانون  ۱/۳

طبق این قانون شما یک سوم درآمد خود را برای کاهش بدهی ها صرف می کنید و یک سوم دوم هم برای مخاج خودتان و یک سوم دیگر را هم برای پس انداز کنار می گذارید. افرادی که تمام پول خود را پس انداز می کنند شاید احساس رضایت و خوشحالی داشته باشند اما در واقع خود را از شادی محروم می کنند. داشتن تعادل در زندگی در اجرای این قانون است زیرا شما بخشی از پول خود را برای پرداخت بدهی ها خرج می کنید و بخشی را برای آینده نگه می دارید این درحالی است که محرومیت های در حال حاضر را هم حذف نکرده اید.

۱۰- داشتن بیمه عمر

تعریف بیمه عمر بیشتر برای افرادی معنا پیدا می کند که ثروتمند نیستند یا امیدی به چشم انداز املاک ندارند. بهترین روش برای این افراد بیمه عمر است. اما مهم ترین نکته که در این شیوه باید دقت کرد واسطه ها هستند. برخی واسطه ها واقعاً به فکر سود و منافع شما نیستند و بیشتر به حق کمیسیون خود می اندیشند. باید مواظب این جور افراد باشید و با تحقیق و بررسی این کار را انجام دهید. این کار می تواند علاوه بر آسایش شما، خانواده تان را هم در آینده بهره مند کند.

بیمه عمر جدیدترین روش پس انداز پول۱۱- داشتن جدول هزینه ها

اگر برای خود یک جدول از هزینه ها تهیه کنید شاید در پایان هر ماه تعجب کنید و بتوانید بفهمید کدام از مخارج شما بیشتر است. داشتن جدول بودجه هم به شما کمک می کند تا در بودجه بندی پول خود به نیازهایتان بیشتر دقت کنید. در این جدول به راحتی می توانید تشخیص دهید چه میزان از درآمد خود را باید صرف چه هزینه هایی کنید و چه هزینه هایی را بکلی حذف کنید. با این روش مسیر دخل و خرج شما مشخص می شود.

۱۲- داشتن چندین درآمد جانبی

می توانید اوقات فراغت خود را با کارهای پاره وقت پر کنید که به آنها علاقه دارید و برای شما درآمد زایی به همراه داشته باشد. در این صورت می توانید این پول را برای پس انداز بیشتر و یا مخارج جزیی یا تفریح در نظر بگیرید.

سخن آخر

داشتن پس انداز با هزاران کار ساده امکان پذیر است اگر خودتان بخواهید و در دخل و خرج خود بیشتر مدیریت کنید. این روش ها می تواند در آینده آسایش و راحتی بیشتری برای شما به همراه داشته باشد و دوران بازنشستگی بهتری را برای شما رقم بزند.

One thought on “جدیدترین روش پس انداز پول به صورت هوشمندانه

 1. نیکنام عزیزی گفت:

  با داشتن بیمه عمر خیلی موافقم
  چونکه این پس انداز باعث میشه که کلی از هزینه های پزشکی درمانی هم از طرف شرکت بیمه پرداخت گردد و
  به پول هم سود مشارکت و سود مرکب اضافه شود.
  من ۷ ساله که انجام دادم
  و دوبار وام بدون ضامن استفاده کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *