موفقیت (بهبود مهارتهای فردی)

۱۴ کار انگیزشی موفقیت که باید انجام دهید!

کارهای انگیزشی موفقیت

به راستی کارهای انگیزشی موفقیت چه چیزهایی هستند؟ شاید شما هم تا به حال لیست بلندی از کارها برای خود مهیا کرده اید اما یا بهانه های مختلف و یا نداشتن انگیزش لازم شما را از ادامه و انجام آنها منصرف کرده است. اگر شما به دنبال راه حل مناسب و موتور محرکی برای انجام هدف ها و اقدامات خود هستید خوب جایی آمده اید زیرا در این مقاله می خواهیم ۱۴ ترفندی که انگیزه از دست رفته شما برای موفقیت را باز می گرداند معرفی می کنیم.

اگر شما دوست دارید در زندگی موفق باشید پیشنهاد می کنم مقاله موفقیت در زندگی: ۶ چالشی که مانع موفقیت در زندگی شما می شود مطالعه کنید.

۱۴ ترفند انگیزشی موفقیت

واقعیت این است که موفقیت در خانه کسانی را می زند که به دنبالش بروند و با انگیزه آن را پیگیری کنند. اما چگونه می توان برای خود ایجاد انگیزه کرد. در ادامه به این موضوع می پردازیم با ما همراه باشید.

۱- تعیین اهداف کوتاه و بلند مدت

واقعیت این است که شما با داشتن اهداف کوتاه مدت و بلند مدت می توانید به راحتی برنامه خود را تنظیم کنید و برای موفقیت گامی بردارید. همین اهداف برای شما به صورت ناخودآگاه فعالیت های انگیزشی موفقیت آمیز ایجاد می کنند. فقط کافی است فهرستی از خواسته و آرزوهای دست یافتنی خود را تهیه کنید و برای آنها اولویت به همراه زمان مشخص ایجاد کنید به زودی نتایج شگفت انگیزی را خواهید دید.

۲-اولویت قرار دادن اهداف

اگر بخواهید در راه رسیدن به اهداف خود دچار اشتباه نشوید باید اهداف خود را اولویت بندی کنید در غیر این صورت انجام تعداد زیادی کار نیمه تمام و مختلف موفقیت شما راتضمین نمی کند. شما باید بتوانید بین کارهای مهم و غیر مهم تفاوت قائل باشید. باید کارهای غیر مهم را به زمان های دیگر موکول کنید و تمرکز خود را بر روی کارهای مهم بگذارید.

۳- مدیریت زمان داشته باشید

تنها چیزی که قابل برگشت و جبران نیست زمان است. پس باید ارزش زمان را به خوبی بدانید و برای پیشبرد اهداف خود زمان خود را مدیریت کنید. برای موفقیت در کارها باید آنها را زمان بندی کنید و سعی کنید در زمان های تعیین شده اقدامات لازم را انجام دهید. تنها در این صورت است که هم از اتلاف وقت خود جلوگیری می کنید و هم انگیزشی برای رسیدن به اهداف و موفقیت پیدا می کنید.

۴- داشتن صداقت و روراست بودن با خود

تنها شما هستید که از احساسات درون خود باخبرید و بهتر از هر کسی می توانید آنها را درک کنید. سرکوب کردن این احساسات می تواند عواقب بدی برای شما داشته باشد و علاوه بر تاثیر جدی روی افکارتان و ایجاد اضطراب می تواند باعث کاهش انگیزش موفقیت شما گردد.

۵- نعیین محدودیت زمانی

شما با تعیین محدودیت زمانی برای خود می توانید به بهترین شکل ممکن از وقت و زمان خود استفاده کنید. مثلاً یک لیست روزانه تهیه کنید و فعالیت هایی که شما را در رسیدن به اهداف تان کمک می کند در این لیست بگنجانید و از آن پیروی کنید. با این کار هر روز شاهد موفقیت های بیشتر در اهداف خود خواهید بود و انگیزه بیشتری برای ادامه پیدا می کنید.

۶- در نظر گرفتن پاداش

زمان هایی هستند که شما از انجام کارهای یکنواخت و روزانه خسته شده اید در این زمان ها شما نمی توانید به درستی کارها را انجام دهید مگر اینکه برای هر موفقیت چه کوچک و یا بزرگ پاداش برای خود در نظر بگیرید. برای تحقق هر چه بیشتر این کار بهتر است عوامل انگیزشی موفقیت خود را شناسایی کنید. تا پاداش های خود را بر این اساس در نظر بگیرید.

۷- استراحت را فراموش نکنید

خواب و استراحت کافی برای بازده بالاتر لازم و ضروری هستند. پس باید زمان هایی را برای استراحت درنظر بگیریدتا هم آرامش پیدا کنید و هم بتوانید انرژی خود را برای فعالیت های روزانه شارژ کنید

۸- توجه به سلامت و تغذیه

یکی از مهم ترین عواملی که می تواند موفقیت را تضمین کند توجه به سلامتی و تغذیه سالم است. داشتن بدن سالم و تناسب اندام انگیزه و انرژی شما را برای ادامه دادن تامین می کند. زمانی را تصور کنید که در بیماری به سر می برید در این زمان پیشرفت شما کُند و ناپایدار است و ممکن است نتوانید به موقع کارها را تمام کنید.

۹- تجسم موفقیت

اگر شما خودتان را موفق تصور کنید ناخودآگاه مغز خود را وادار به باور موفقیت کرده اید و اعتماد به نفس تان را هم بالا می رود در نهایت با قدرت بیشتر می توانید به خواسته ها و اهداف خود دست پیدا کنید. مقاله ویژگی‌های یک تصویرسازی ذهنی خوب چیست؟ می تواند به شما در تصویر سازی ذهنی کمک کند.

تجسم موفقیت یکی از کارهای انگیزشی موفقیت۱۰- داشتن برنامه جایگزین

شاید برنامه اولیه شما دچار شکست شود شما باید از قبل برنامه جایگزینی برای شروع مجدد تهیه کرده باشید که در صورت شکست آن را اجرا کنید. این کار اجازه نمی دهد کارهای انگیزشی موفقیت شما به تاخیر بیفتد یا به صورت کامل رها شود.

۱۱- اعتماد به خود

اگر بتوانید به خود باور داشته باشید و اعتماد کنید دیگر نمی ترسید و کارها را غیر ممکن تصور نمی کنید. این گامی مهم برای انگیزه و موفقیت است.

۱۲- بالا بردن دانش و آگاهی

داشتن دانش و آگاهی در مورد موضوع و اهداف مورد نظرتان به شما کمک می کند زودتر مسیر موفقیت را بپیماید. به جای اینکه کاملاً همه چیز را به دست تقدیر و قضا بگذارید بهتر است با مطالعه و کسب دانش تصمیم بگیرید و اهداف خود را با انگیزش بیشتر پیش ببرید.

۱۳- کمک و مهربانی به دیگران

شاید باورش کمی سخت و پیچیده باشد اما زمانی که شما بدون هیچ چشم داشتی خالصانه به دیگران مهر می ورزید و به آنها یاری می رسانید به صورت ناخودآگاه احساس رضایت و خشنودی می کنید. همین امر سبب بهره وری و انگیزه بالاتر شما می شود و شانس موفقیت شما را چندین برابر می کند.

۱۴- تعادل بین زندگی و کار

زمانی که فقط در کار به سر می برید و از زندگی باز می مانید دردسرهایی همیشه افکار و ذهن شما را آزار می دهند. مشکلات شخصی و زندگی شما می تواند شما را از مسیر موفقیت دور نگه دارند و به قدرت تفکرتان ضربه بزنند. پس حفظ تعادل در کار و زندگی می تواند کلید موفقیت شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *