متفرقه

چگونه پیشرفت سنجی برای خودمان داشته باشیم؟

پیشرفت سنجی

چرا باید پیشرفت سنجی داشته باشیم؟ اصلاً پیشرفت سنجی به چه معناست؟ آیا ارزیابی عملکرد می تواند نتایج بزرگی داشته باشد؟ ایا هدف گذاری همان پیشرفت سنجی است؟

شاید شما هم با افرادی روبرو شده اید که در گذشته جایگاه و شرایط خوبی نداشته اند چه از لحاظ فیزیکی و جسمی، از لحاظ اجتماعی و از لحاظ اقتصادی و … اما بعد از مدتی توانسته اند به شرایط مطلوب تر برسند. جالب است زمانی که از آنها می پرسید خیلی تغییر کرده اید؟ در کمال ناباوری می گویند این طور نیست و حتی خودشان این تغییرات را نمی بینند.

چرا پیشرفت سنجی

آیا شما تا به حال خودتان را با گذشته مقایسه کرده اید؟ آیا شما هم از آن دسته افراد هستید که گذسته را فراموش کرده اید؟ ایا شما مشکلات و چالش های گذشته خود را به یاد نمی آورید؟

اگر چنین است باید روش دیگری برای خود اتخاذ کنید تا بتوانید گذشته را حفظ کنید. انسان ها خیلی زود به شرایط جدید عادت می کنند طوری که فکر می کنند گذشته هم همین طور بوده است. بهترین کار برای حفظ و یادآوری گذشته ثبت وقابع است. در هر زمانی که تصمیم می گیرید تغییر کنید زمان و وقابع را ثبت کنید تا بتوانید در آینده آنها را بررسی کنید به بیان ساده تر پیشرفت سنجی از خودتان داشته باشید.

یک دفترچه یادداشت بردارید و شرایط فعلی خود را در آن ثیت کنید. به عنوان  مثال اگر از چاقی رنج می برید و می خواهید در مدت زمان معینی این چالش را برای همیشه حذف کنید زمان و شرایط فعلی خود را یادداشت کنید. حتی می توانید از شکل ظاهری خود عکس بگیرید تا بعداً مقایسه بهتری داشته باشید.

حالا زمانی را تصور کنید که تغییرات قابل لمس نباشند به عبارتی بخواهید در افکار و احساسات خود تغییر ایجاد کنید در این صورت نوشتن حتماً الزامی است. ثبت تاریخ و اصلاحات دلخواه به شما کمک می کند تا در آینده خود را ارزیابی کنید.

اگر در پیشرفت سنجی خود به نتایج محسوسی دست پیدا نکردید باید اهداف، روش ها، تصمیم گیری های خود را دوباره مرور کنید و ببینید کجاها نیاز به اصلاح داشته است. این روش هوشمندانه پیشرفت سنجی به شما کمک می کند نتایج بزرگی کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *