تکنیک, ویدئو های آموزشی رایگان

چگونه با مثبت اندیشی و شادی، در حال زندگی کنیم؟

شادی و در حال زندگی کردن

چگونه می توان شادی و خوشحالی را پیدا کرد؟ آیا می دانید بهترین لحظه چه لحظه ای است؟ آیا دوست دارید در لحظه زندگی کنید و از زندگی خود لذت ببرید؟ شکی نیست که بیشتر افراد به دنبال شادی و آرامش هستند. اما نمی دانند آن را چگونه می توان بدست آورد. امروزه و در شرایط کنونی به یک مشکل جدی برای اکثر افراد تبدیل شده است تا جایی که موسسات زیادی در دنیا برای ایجاد حس شادی در افراد تلاش می کنند. از این رو بر آن شدیم مقاله ای برای شادی و مثبت اندیشی بنویسیم و تمام مواردی که شما برای لذت بردن از زندگی و آرامش ذهن و روان نیاز دارید بررسی کنیم. با سایت محمد رضا تقوی همراه باشید.

اگر شما دوست دارید در آرامش و شادی باشید باید سعی کنید نه در گذشته و نه در آینده بمانید فقط در حال زندگی کنید. می دانم که کار سختی است اما شدنی است.

مهم نیست که قبلاً چگونه فکر می کرده اید مهم این است که مشکل خود را بشناسید و خودتان را از آن رها کنید تا حالتان خوب و درونتان سرشار از آرامش و خوشحالی شود.سبک عادت های غلط قبلی خود را عوض کنید و آنها با جایگزین های مناسب تر پر کنید. البته  یک شبه اتفاق نمی افتد اما به مرور نتایج فوق العاده ای دارد. حالا حتماً می پرسید راه درست و یا عادت های مناسب چه چیزهایی هستند. در ادامه همه را برسسی می کنیم.

بودا می گوید:

«راز سلامت جسم و فکر این است که نه بخاطر گذشته غصه بخوریم و نه بخاطر

تکنیک های شادی و در حال زندگی کردن

شما با استفاده از این راهکارها و تکنیک ها می توانید شادی و آرامش از دست رفته خود را بازیابی کنید و از زندگی خود بیشتر لذت ببرید. به یاد داشته باشد برخی از این تکنیک ها نیاز به تمرین خودتان دارد و هر چه بیشتر تلاش و تمرین کنید موفق تر خواهید بود. به مرور زمان خواهید دید که سبک زندگی تان عوض شده و به نتایج عالی رسیده اید.

۱- احساسات خود را بیان کنید

گاهی بیان نکردن احساسات واقعی خودتان چالش های جدیدی برای شما ایجاد می کند. روانشناسان معتقد هستند زمانی که احساسات خود را مخفی می کنید خیال پردازی و عصبانیت را در خود شکل می دهید. در نتیجه آشفتگی های ذهنی و روان برای شما آشکار می شود که حاصل آن غم و نگرانی است.

بیان احساسات واقعی و غلبه بر افکار منفی می تواند چاره کار باشد. پیشنهاد می کنم برای گرفتن نتیجه بهتر مقاله راهکارهای پاک کردن ذهن از افکار منفی و مزاحم که تمرین های عملی برای دور کردن ذهن از آشفتگی ها و نگرانی را ارائه کرده مطالعه کنید.

۲-زمانی برای خود بگذارید

آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که بیشتر وقت خود را در کار و گرفتاری ها صرف می کنید؟ اگر جواب تان مثبت است باید بگویم اشتباه می کنید. باید زمانی برای نیازهای روحی و روانی خود بگذارید. ببینید از چه کارهایی لذت می برید و سعی کنید زمان هایی برای کارهای لذت بخش خودتان درنظر بگیرید. ورزش مورد علاقه خود را انجام دهید. غذای محبوبتان را میل کنید و یا هر کاری که شما را سرخوش و شاد می کند. تمرکز بیش از اندازه بر روی موضوعات زندگی و مشکلات علاوه بر اینکه انرژی و وقت شما را می گیرد شما را از شادی نیز دور نگه می دارد.

۳- کمک به دیگران

کمک کردن به دیگران از هر نوع و جنسی که باشد احساس بهتری برای شما به ارمغان می آورد بخصوص در زمان هایی که نگرانی و ناراحتی بیشتر سراغتان می آید. با این کار هم کمتر بر روی مشکلات خود تمرکز خواهید کرد و هم حس رضایت و شادی درونی در شما شکل می گیرد.

۴- خندیدن را فراموش نکنید

شاید باور نکنید که خنده تاثیر عمیقی بر روی سلامت جسم و روان دارد. قبول دارم که شادی و خنده در عمل و حتی در زمان هایی که مشکلات متعدد اطرافتان را پر کرده کار ساده ای نیست. اما اگر بخواهید می توانید! خنده تنها  ابزار قدرتمند و کاربردی است که مشکلات و نگرانی ها را با زاویه دید بهتری نشان می دهد تا واقع بینانه آنها را سپری کنید و آرامش خود را بازیابی کنید.

خندیدن و شادی رمز در حال زندگی کردن۵-تنفس عمیق

باید بگویم تنفس عمیق دوای بیشتر دردهاست از جمله: کنترل استرس، تمرکز و کنترل ذهن، احساس آرامش و شادی و … پس بهتر است برای یادگیری تنفس عمیق بیشتر وقت بگذارید. یکی از روش های موثر نگه داشتن نفس در ۵ ثانیه و سپس خارج کردن ان در ۵ ثانیه بعدی است با این کار تنش ها و استرس ها از شما دور خواهد شد و شما برای تصمیم های منطقی بیشتر آمادگی دارید.

۶- تقویت مهارت های اجتماعی

اگر شما مدام افکارخود را با گذشته و یا آینده افراد پر کنید جایی برای ارتباطات در لحظه حال باقی نمی ماند. مثلاً فلان شخص در فلان روز چه منظوری داشت؟یا اگر فلان حرف را بگویم چه اتفاقی خواهد افتاد و … سعی کنید گذشته و آینده را افکارتان دور کنید و در همین لحظه با دیگران وقت بگذرانید و فقط از مکالمه خود لذت ببرید. این کار هم بر روی مهارت گوش دادن فعال شما اثر می گذارد و هم قدرت تمرکز شما را افزایش می دهد. برای درک بهتر این موضوع مقاله رشد مهارتهای فردی و اجتماعی با ۱۲ شیوه می تواند یک راهکار فوق العاده برا ی شما باشد.

۷- با افراد شاد و مثبت اندیش همنشین شوید

اگر در بین دوستان و اطرافیان خود افرادی را می شناسید که شاد و مثیت اندیش هستند بیشتر با آنها همنشین شوید و سعی کنید روش های آنها را الگوبردای کنید. اگر هم چنین افرادی در دایره شناخت شما وجود ندارد به راحتی می توانید از متخصصان و آموزش تمرین های عملی آنها در قالب فیلم، کتاب، مقاله و … کمک بگیرید.

اگر در زمان حال زندگی کنیم چه نتایجی می گیریم؟

در زمان حال زندگی کردن فوایدی دارد که می تواند در بازدهی بیشتر و عملکر بهتر فرد تاثیر بگذارید برخی از فواید زندگی کردن در زمان حال عبارتند از:

۱- افزایش خلاقیت 

اگر شما تمرکز خود را بر روی حال بگذارید به رشد خلاقیت خود کمک کرده اید. زیرا با فکر نکردن به آینده و گذشته زمان هایی می رسد که شما خواهید دید ایده های خلاقانه زیادی به ذهن تان می آید و می توانید الهام بگیرید بدون اینکه بفهمید چگونه اتفاق افتاده؟ پس اگر در زمان حال زندگی کنید بیشتر خلاقیت را احساس می کنید و می توانید ابتکار به خرج دهید.

۲- قدر لحظات را بیشتر می دانید

افرادی که در زمان حال زندگی می کنند بیشتر قدر لحظات را می دانند زیرا می دانند شاید فردایی وجود نداشته باشد. این افراد کمتر تحلیل می کنند، کمتر به افراد اطراف خود برچسی می زنند و مسائل را طور دیگری می بینند. از این رو سرحال تر و شاداب تر هستند و زندگی را یکنواخت و عادی تجربه نمی کنند.

۳- استرس کمتری پیدا می کنید

با زندگی در زمان حال شما آرامش و تمرکز بیشتری پیدا می کنید و بهتر می تواند راه حل های منطقی برای مشکلات پیدا کنید. مهارت بیشتری برای مدیریت  استرس خود پیدا می کنید.

۴-فکر کردن زیادی را کنار می گذارید

شاید شما هم دیده باشید افرادی که قبل از انجام کاری دائماً فکر می کنند و برای خود نگرانی های غیر واقعی ایجاد می کنند. البته منظور من این نیست که اصلاً فکر کردن نباشد فقط بیش از اندازه فکر کردن را کنار بگذارید تا از لحظه لذت بیشتر ببرید. افرادی که در زمان حال زندگی می کنند فکرهای غیر ضروری و نگرانی های بی جا را کنار می گذارند و نتایج بهتری می گیرند.

۵- زاویه دیدتان عوض می شود

کسانی که در لحظه زندگی می کنند از قضاوت ها و برچسب ها بر روی دیگران دوری می گزینند و از زاویه دیگری به افراد نگاه می کنند. مهارت های اجتماعی بالاتری دارند و موفق تر هستند.

۶-حس شادی بیشتری دارید

افرادی که در زمان حال زندگی می کنند حس شادی و شوخ طبعی بیشتری دارند. کارهای سخت برایشان سخت و چالش انگیز نخواهد بود و بیشتر جنبه لذت و سرگرمی خواهد داشت. آنها خود را از وسواس های فکری مسموم نجات داده اند و حس کنجکاوی و بازیگوشی بیشتری نسبت به قبل پیدا کرده اند.

نتیجه گیری

اگر شما بتوانید در زمان حال زندگی کنید می توانید شادی و مثبت اندیشی را در خود افزایش دهید. در این مقاله تکنیک های مختلفی برای شادی بیان شد که شما می توانید با تمرین و تمرکز بیشتر در این زمینه سبک قبلی خود را بهبود ببخشید و آینده ای بهتر برای خود ایجاد کنید. آینده ای که موفقیت در کار و زندگی به همراه سلامت جسم و روان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *