تکنیک, فروش و بازاریابی, متفرقه, موفقیت (بهبود مهارتهای فردی), هدف

متخصص کارت باش

متخصص

اگر به درون خود نگاه کنید و اعتماد به نفس تان را پیدا کنید، آنچه را که نیاز دارید تا به یک متخصص در هر کاری تبدیل شوید میابید. بنابراین ماهم میتوانید متخصص باشیم. مشکل این است که بسیاری از ما عقیده نداریم که آنچه را که برای رسیدن به موفقیت لازم است، در وجود خودمان هست. یک فرد متخصص با اعتقاد به خود شروع می کند نه اطلاعات و یا اعتبار!

هر یک از ما برای آنکه بتوانیم در زندگی موفق باشیم، چاره‌ای جز متخصص شدن نداریم. باید بتوانیم کار یا حرفه‌ای را به‌خوبی یاد بگیریم و در آن حوزه به فردی صاحب نظر تبدیل شویم.

برای رسیدن به این هدف، باید بتوانیم زمان بیشتری برای آن مهارت باز کنیم. ابتدا باید دقیقا بدانید قرار است در چه حوزه‌ای متخصص شوید.

معمولی بودن چیز جالبی نیست، باید متخصص خوبی باشید.

مطمئنم که نظر شما هم همین است. چرا باید یک فرد معمولی باقی بمانیم در صورتی‌ که می‌توانیم کاری کنیم که دنیا از قابلیت‌ها و مهارت‌های ما انگشت به دهان بماند؟! کافی است اراده کنید. واقعا اراده کنید، زمان بگذارید و برای بهترین‌ شدن تمرین کنید. تمرین مداوم مساوی است با تجربه‌ی بیشتر و این از شما یک آدم ویژه می‌سازد.

افراد بسیاری را دیده‌ایم که از این شاخه به آن شاخه می‌پرند و همیشه هم از وضعیت مالی، شغلی و زندگی خودشان ناراضی هستند. این افراد دقیقا شبیه فردی هستند که دانه‌ای را در زمین می‌کارد و به محض آنکه دانه می‌خواهد رشد کند، آنها روی خاک را کنار می‌زنند و تصمیم می‌گیرند دانه‌ی گیاه دیگری را بکارند.

اگر حجم کم، دانش کم، بودجه کم، وقت کم و در کل منابع کمی داشته باشید و بخوای در چندین جبهه بجنگید، محکومید به شکست.

قانون همه کاره و هیچ کاره

اصطلاحی داریم که میگویند طرف «همه کاره و هیچ کاره»است. الان در این دوره از زمان که داریم زندگی می‌کنیم، نمیتوانیم کسی رو پیدا کنیم که بتواند به صورت موندگار همه کاره باشدو در هر زمینه ای متخصص شود و به خاطر تغییرات سریع جهان، اگر کسی ، خیلی شدید بخواهد که روی همه چیز تسلط داشته باشد، عملا نمی‌تواند از پس این کار بر بیاد و خیلی زود اطلاعاتی که دارد (شاید بعد از شیش ماه تا یک سال) دیگر اطلاعات و دانسته هایش، منقضی شود و بی فایده باشد. برای همین خیلی توصیه میشود که برندها اسپشیالیست بشند!

یکی از ویژگی های افراد موفق این است که در یک نقطه ی خاصی از حرفه ی خود تصمیم گرفتند عالی عمل کنند.

آنها به این عقیده رسیده اند که ما هم میتوانیم متخصص باشیم. آن ها تصمیم گرفتند تا در کاری که انجام میدهند بهترین باشند.در نتیجه با این تصمیم از خیلی از افراد متوسط جدا شدند تا در سطح بالا ی طبقه درآمد قرار بگیرند.

لس براون یکی از سخنرانان معروف می گوید:

برای به دست آوردن چیزی که قبلا هرگز نبوده اید باید تبدیل به کسی شوید که هرگز نبوده اید.

چگونه در کار و حرفه ی خود متخصص باشیم؟

 

خودتان را بشناسید

 

خودتان را بشناسید

هیچ حقیقتی مهم‌تر از این نیست که باید قبل از همه چیز و همه‌کس «خودمان» را بشناسیم و بخوبی متخصص باشیم در هر زمینه ای. ایمان داشته باشید فقط وقتی می‌توانید بهترین باشید که در قالب اصلی خودتان زندگی کنید. بهترین دوست، بهترین همسر، حتی بهترین کارمند. در هر چیزی که می‌خواهید، بهترین باشید. وقتی خودتان هستید استرس کمتری دارید و اعتمادبه‌نفس‌تان بالاتر است چون شخصیت با ثبات‌تری دارید.

همواره در حال یادگیری باشید

یک واقعیتی وجود دارد و آن این است که سطح کنونی دانش و مهارت شما با سرعتی بیشتر از قبل فرسوده و قدیمی میشود. اما اگه شروع به افزایش دانش و مهارت خودتان در هر سطحی بکنید، می توانید یکی از بهترین افراد در زمینه ی کاری خود باشید و در آن زمینه متخصص شوید.

یادگیری

آنلاین باشید

تو عصر فعلی که همگی به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی دسترسی داریم، هر روز داریم با انواع پیام‌های تبلیغاتی بمبارون میشیم. به واسطه عدالتی که توی دنیای دیجیتال وجود داره،برندهایی که بودجه‌های مارکتینگی بزرگ هم ندارند، می‌تونن به راحتی با بازیگرهای خیلی بزرگ صنعتشون رقابت کنن

ترس را فراموش کنید تا متخصص شوید

اگر می‌ خواهید در هر کاری سریع‌تر یک متخصص باشید ضربه کوچکی که می توانید از آن استفاده کنید، نفوذ در خودتان است.

این کار را با قبول فرصتی که نیاز به یک متخصص دارد انجام دهید، تا مهارت ‌های لازم را سریع ‌تر یاد بگیرید و به وعده ‌های تخصصی خود عمل کنید.

اصیل باشید

اصیل بودن هم در واقع همان نشان دادن خود واقعی‌تان است. اگر فکر می‌کنید خود واقعی‌تان چیز جالبی نیست خوب اصلاحش کنید! دنیا پر از چیزهایی است که می‌توانید یاد بگیرید و خود واقعی‌تان آبدیده‌تر ‌شود، همین یعنی بهترین شدن. بهترین کسی شوید که می‌توانید، باشید

عجول نباشید

این اتفاق یک شبه نمی‌افتد. باید بررسی دقیقی انجام دهید و درک درستی از توانمندی‌های خود داشته باشید. شاید کمک یک مشاور و راهنما بتواند در این مسیر به شما به‌خوبی کمک کند و بتوانید به خوبی متوجه شوید برای چه کاری مناسب تر هستید و بهتر است در چه حوزه‌ای مهارت آموزی کنید.

 

مشورت بگیرید

 

صادق باشید

همیشه بابت چیزهایی که باعث خوشحالی شما می شوند از اطرافیانتان سپاسگذاری کنید. وقتی از رفتار و یا تصمیم خاصی از سوی آنها ناراحت می شوید بلافاصله ابراز کنید به این ترتیب سعی کنید همیشه صادق باشید تا اطمینان مردم به شما بیشتر شود.

 

برای بهترین بودن باید تنها انتخاب‌تان بهترین بودن باشد.خیلی از موفقیت‌های به‌دست آمده در دنیای واقعی، نتیجه‌ی این است که یک فرد واقعا اراده کرده است که موفق و متخصص شود. زمان‌هایی را به یاد آورید که همیشه در کلاس بالاترین نمره مال شما بود.

برای رویارویی با فراز و نشیب‌های زندگی، باید بتوانید قوی‌تر از بقیه باشید. باید بتوانید استوارتر و محکم‌تر حرکت کنید. شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ، به دنبال افردی هستند که تخصص و مهارت ویژه‌ای دارند. برای آنکه به فردی با توانمندی‌های خاص تبدیل شوید، باید برای رسیدن به این هدف زمان بگذارید. بدون صرف زمان و انرژی رسیدن به چنین نقطه‌ای مقدور نیست.

مهارت

حرف آخر

ما برای حرفه ای شدن نیاز به تخصص پیدا کردن داریم. برای اینکه یک هدف را در نظر بگیریم و بدنبال ,لایق خود نسبت به چیزی که خواهان آن هستیم تلاش کنیم و استعداد های خودمان را فقط در یک راستا شکوفا کنیم .

اگر کاری را که به آن عشق می‌ورزید انجام بدهید و به مسیری که در آن هستید ایمان داشته باشید، خوشحال خواهید بود و در آن کار متخصص میشوید. اگر دارید مدام یاد می‌گیرید و خودتان را به چالش می‌کشید، یعنی راه‌تان درست است و با گذشت زمان مدام بهتر و بهتر خواهید شد. ممکن است به موانع زیادی بربخورید، شکست شما را خسته کند اما در نهایت هنوز هم به‌ طرز شگفت‌انگیزی خوب و قدرتمند باقی می‌مانید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *