فروش و بازاریابی, موفقیت (بهبود مهارتهای فردی)

قیمت یا ارزش از دید مشتری , کدامیک مهمترند؟

در این مقاله قصد دارم راجع به موضوع بسیار مهمی با شما صحبت کنم.
چرا گروهی از کار و کسب ها روز به روز پر رونق تر و موفق تر می شوند و گروهی دیگر ضعیف و کم رونق، سپس از گردونه رقابت حذف می شوند (چیزی که این روزها بسیار زیاد دیده می شود)
یکی از دلایل اصلی این امر این است که گروهی که رشد می کنند و کار و کسبشان روز به روز موفق تر می شود به این نکته پی برده اند که باید با متد جدید و روز دنیا همگام شده و همواره آموزش می بینند (در زمینه فروش، بازاریابی، مشتری مداری ، تبلیغات مؤثر، بهبود مهارت های فردی و ارتباطی و . . . ) اما دیگران اعتقادی به این موضوع ندارند. ما نیز قصد داریم از طریق مقالات، ویدیوها و ابزارهای دیگر این نوع آموزش ها را در اختیار مخاطبین عزیز قرار داده و سهم کوچکی در موفقیت آن داشته باشیم.
می خواهم شما را با یکی از کلیدهای اصلی و طلایی در زمینه ارتقاء و افزایش فروش آشنا کنم که با بکارگیری آن می توانید فروشتان را متحول کنید.
سالیان پیش در آموزش های بازاریابی مبحثی به نام ۴p تدریس می شد که امروزه نزدیک به ۷۲P رسیده است، یکی از P ها مخفف کلمه price یا همان قیمت کالا یا محصول شما می باشد که بسیار بسیار مهم و یکی از شاخص های اصلی فروش می باشد ولی جالب تر این است که بدانید در عصر حاضر price یا قیمت محصول جای خود را به customer cost یا ارزش از دید مشتری داده است. اجازه بدید با ذکر یک مثال بیشتر برایتان توضیح دهم فرض کنید که شما یک فروشگاه لوازم خانگی دارید و قیمت یک یخچال در فروشگاه شما ۸ میلیون تومان می باشد، از نگاه فروشنده قیمت یخچال ۸ میلیون است اما از دید مشتری ۸ میلیون به علاوه ی پیدا کردن شما، ایاب و ذهاب به محل شما، پیدا کردن جای پارک و یا پرداخت کرایه آژانس، مشغولیت های ذهنی ترافیک، نصب و راه اندازی حمل و نقل یخچال تا خانه و بسیاری موارد دیگر که بار فکری سنگینی برای ایجاد می کند.
از این مثال نتیجه گیری می کنیم که کسب و کارهایی که فرآیند فروش را ساده سازی می کنند و بار ذهنی مشتری را کاهش می دهند می توانند خیلی خیلی موفق تر عمل کنند، مانند خیلی از فروشگاه های اینترنتی که تنها با چند کلیلک کالا یا خدمت را در اختیارتان قرار داده و شما بدون هیچ دغدغه ای آن را دریافت می کنید، اکنون خوب فکر کنید و ببینید چه راه هایی وجود دارد تا مشتری برای خرید از شما تا آنجا که می شود هیچ کالری نسوزانده و به راحتی خریدش را نهایی سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *