موفقیت (بهبود مهارتهای فردی)

فرمول موفقیت چیست؟

گام هایی برای مسیر موفقیت

آیا مسیر موفقیت فرمول دارد؟ فرمول موفقیت چیست؟ آیا موفقیت در کسب و کار می تواند مسیری برای همه باشد؟ در این مقاله می خواهیم مسیر موفقیت در کسب و کار را بررسی کنیم. انسان ها با خطا و آزمون توانستند برخی از موفقیت ها را تجربه کنند اما هدف ما در این مقاله تمام تجربیات موفقیت آمیز در کسب و کار که برآمده از تجربیات مختلف است و سالها طول کشیده تا فردی آن را کسب کند به صورت یکجا با بیانی ساده برای شما عزیزان بیان می کنیم.با ما همراه باشید.

موفقیت چیست؟فرد موفق کیست؟

اصل فرمول موفقیت در کسب و کار فعالیت های کاربردی و ویژه هستند که به شما این امکان را می دهند تا در کمترین زمان ممکن بیشترین نتایج را بگیرید. هدف گذاری یکی از اسرار موفقیت است که اگر درست و منطقی انجام شود موفقیت را تضمین می کند.

آموزش برنامه‌ی هدف گذاری در ۲۱ روز (قسمت اول)

گام اول خواسته های خود

شما باید بدانید چه چیزی باید بخواهید و چه چیزی نباید بخواهید.این بدین معنا است که از بین خواسته ها و توقعات خود مهم ترین آنها را انتخاب کنید و اولویت بندی داشته باشید  سپس اضافه هایش را دور بریزید. اینکه شما بتوانید تشخیص دهید « چه چیزی میخواهید انجام دهید » و « آنچه که واقعاً نیاز است انجام دهید » و « آنچه که دوست دارید به دست بیاورید » بسیار راه را ساده تر می کند.

شاید باور نکنید اما خیلی از فرصت ها زمانی بدست می آیند که زندگی روی سختی ها را به ما نشان می دهد. باید همیشه برای تغییرات با روی باز استقبال کنیم. وقتی شما فهمیدید چه چیزی می خواهید و اهمیت خواسته های خود را اولویت بندی کردید باید ببینید حالا کجای این مسیر قرار دارید.

گام دوم برای مسیر موفقیت

وقتی که موقعیت خود را شناختید تعیین کنید در مرحله بعدی کجا می خواهید باشید. در راه پیمودن این مسیر از چه کسانی می توانید کمک بگیرید و چه کسانی را در وظایف خود می توانید سهیم کنید. کدام یک از وظایف یا کارها با پرداخت پول به وسیله دیگران قابل حل و انجام دادن هستند.

کدام یک از فرصت ها بهترین فرصت ها هستند؟ چه مهارت ها و تجربه هایی لازم است؟ کدام وظایف روزانه هستند که شما می توانید انجام آن را متوقف کنید و وقت بیشتری برای انجام کارهای مهم تر بگذارید. اگر شما بتوانید فرصت ها را بیابید و مهم ترین آنها را انتخاب کنید قطعاً با یک توان صدردصد می توانید کارها را پیش ببرید.

به یاد داشته باشید فرمول موفقیت می گوید: انجام یک کار درست، در یک زمان مناسب، بهتر از انجام کارهای متعدد در اوقات مختلف است.

اگر شما فکر می کنید زمان کافی برای انجام کارهایی که واقعاً دوست دارید ، در اختیار ندارید؟ باید با دقت بررسی کنید! ببینید در چه کارهایی گیر افتاده اید که ارزش کار ندارند. با صداقت و بازبینی آنها را کنار بگذارید. باید تصمیمات جدی تر و سخت تری بگیرید. شما برای شروع موفقیت باید مراحل زیر را طی کنید.

۱- مشخص کنید چه جیزهایی و چه افرادی برای شما مهم هستند.

۲- آنچه کارهایی که اهمیت ندارند ترک کنید.

۳- کارها و فعالیت هایی که اهمیت زیادی دارند در اولویت اول قرار دهید.

۴- بر روی کارهایی که اولویت زیادی دارند تمرکز کنید.

فرمول مسیر موفقیت

گام سوم اقدامات عملی

بعد از هدف گذاری حالا نوبت عمل است شما باید هر روز کاری برای هدف های خود کنید. داشتن یک برنامه که هر روز زمانی برای یک اقدام عملی تعیین کند می تواند کمک زیادی به شما کند.

گام چهارم استمرار

تا زمانی که موفق نشده اید باید در مسیر موفقیت گام بردارید و تلاش کنید. هرگز تا رسیدن به اهداف خود دست از تلاش و کوشش برندارید. اقدامات حتی کوچک اما مداوم می توانند نتایج بزرگی به همراه خود داشته باشند.

یکبار دیگر سرفصل های مسیر موفقیت را بررسی می کنیم. این سرفصل ها همیشه و برای هر چیزی یکسان هستند.

اول: همیشه هر چیزی می خواهید انتخاب کنید. خواسته های خود را اولویت بندی کنید.

دوم:یک مهلت زمانی برای رسیدن به خواسته های خود تعیین کنید. برنامه ای هم برای آن داشته باشید یک راهکار عملی و قابل اجرا باید باشد.

سوم:هر روز برای رسیدن به اهداف خود کاری انجام دهید یک اقدام عملی در زمان مشخص برای هدف خود می تواند راه رسیدن را ساده تر کند.

چهارم:تا زمانی که موفق نشده اید ادامه دهید و دست از تلاش برندارید.

این مسیر برای موفقیت در هر زمینه ای کارساز است و جواب می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *