موفقیت (بهبود مهارتهای فردی)

عامل موفقیت در زندگی با ۱۲ تکنیک موثر و ساده

12عامل موفقیت در زندگی

عامل موفقیت در زندگی: بسیار از افراد به دنبال موفقیت در زندگی هستند و تلاش می کنند تا زندگی بهتری داشته باشند. اما آیا راه میانبری غیر از آزمون و خطا هم وجود دارد؟ تجربه نشان داده افراد موفق در بیشتر موضوعات وجه اشتراک دارند. اما واقعاً چه عواملی موفقیت در زندگی را شامل می شود و افراد موفق چه ویژگی یا رفتارهایی دارند که آنها را موفق ساخته در ادامه مقاله بررسی می کنیم. پس با ما همراه باشید.

عامل موفقیت در زندگی با ۱۲ تکنیک

بر اساس تحقیقات دکتر ریچارد اس.تی.جان که بر روی ۵۰۰ نفر از افراد موفق صورت گرفته بود به این نتیجه رسیدند که بیشتر افراد موفق ۸ عامل مشترک دارند که باعث موفقیت و پیشرفت آنها شده است.

۱- اشتیاق و ذوق دارند

همه افراد موفق شوق و اشتیاق زیادی داشتند که باعث می شد کار خود را با عشق انجام دهند. برای این افراد معیار، پول نیست معیار، عشق است. به نظر آنها اگر کار خود را با عشق انجام دهید پول خود به خود به وجود می آید.

۲- سخت کوشی

همیشه تلاش و سخت کوشی جواب می دهد. درک این موضوع که هیچ چیز آسان بدست نمی آید و برای بدست آوردن موفقیت باید همواره تلاش کرد یکی دیگر از ویژگی های افراد موفق در تحقیقات انجام شده بود. افراد موفق سخت کوشی و تلاش را در ذهن و فکر خود عادت داده بودند و از این طریق توانسته بودند به خواسته های خود دست پیدا کنند. شاید در تصور عموم این ویژگی نوعی اعتیاد باشد اما واقعیت این است که آنها عاشقانه و دیوانه وار کار می کنند.

12 عامل موفقیت در زندگی و کار۳-انجام کار به نحو احسن

افراد موفق با تمام وجود کار می کنند و کار خود را خوب ارائه می دهند. برای رسیدن به کار بهتر، باید مدام تمرین کنید و اشتباهات و نواقص را جستجو و سپس برطرف کنید. اگر هر روز سعی کنید در کار خودد بهتر از روز قبل باشید در طول ماه و یا سال حتماً به موفقیت های شگفت انگیزی می رسید.

۴- تمرکز و دقت

افراد موفق دائماً ایده های خلاقانه در سر می پرورانند این کار در عین اینکه خیلی عالی است می تواند خیلی خطرناک هم باشد زیرا تمرکز را از بین می برد. بر اساس تحقیقات افراد موفق بر این موضوع احاطه دارند و سعی می کنند تمرکز خود را حفظ کنند. زیرا می دانند اگر ایده های پراکنده داشته باشند نمی توانند آنها را سامان دهی کنند و نهایت برای به مقصد رسیدن ناکام می مانند. بهترین کار تمرکز و دقت بر روی یک موضوع یا کار است. اما به راستی خلاقیت چیست؟

۵-خود تشویقی

افراد موفق فقط به دنبال تشویق و تایید دیگران نیستند آنها خودشان را هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی تشویق می کنند. البته نقش والدین در تمام مراحل زندگی را نباید نادیده گرفت که شاید گفت یکی از مشوق های همیشگی و پایدار بیشتر انسان های موفق والدین آنها هستند و برای رشد و شکوفایی همواره همکاری می کنند.

۶- خدمت به دیگران

افراد موفق علاوه بر خدمت به خود به دیگران هم خدمت می کنند. آنها همواره به دنبال راهی برای خدمت به جامعه هستند و اینکه بتوانند نیازی از جامعه را برطرف کنند یا حداقل نیازهایی را بهینه سازی کنند. این گونه است که هم با خدمت به دیگران احساس بهتری دارند و هم می توانند در زندگی شخص پیشرفت هایی حاصل کنند و به ثروت هم برسند.

عامل موفقیت در زندگی و رابطه آن با خدمت به دیگران۷-طرح ایده

افراد موفق برای آینده بهتر به دنبال ایده های ناب هستند. ایده ها همیشه پیچیده و یکسان نیستند. شاید ایده های شما قبلاً در کشورهای دیگر اجرا شده باشد اما مهم این است که نوآوری داشته باشید و از کنار هم قرار دادن ایده ها پازل خلاقیت را تکمیل کنید.

۸- پیگیری مداوم

پیگیری یکی از دلایل موفقیت است. افراد موفق با همین پیگیری و تلاش نوانسته اند نتایج شگفت انگیزی برای خود رقم بزنند. این شما هستید که می توانید برای جلوگیری از اتفاق های بد با سماجت آنها را به اتفاق های خوب تبدیل کنید و برعکس . پس برای موفقیت در زندگی پیگیری را سرلوحه خود قرار دهید.

تا اینجا به ۸ مورد از عوامل موفقیت در زندگی که بر اساس آمار و تحقیقات علمی ثابت شده اشاره کردیم. در ادامه چندعامل موفقیت در زندگی که بسیار مهم هستند و در بیشتر افراد موفق دیده می شود را معرفی می کنیم. که توجه به این عوامل هم در موفقیت نقش پر رنگی دارند.

۹- اعتماد به نفس

داشتن اعتماد به نفس هم انگیزه لازم برای شروع و ادامه کار را محیا می کند و هم حس آرامش و زندگی بدون استرس را به همراه دارد. شاید به جرات می توان گفت یکی از اساسی ترین عوامل موفقیت در زندگی اعتماد به نفس است. این مهارت مطمئناً در همه مراحل چه از نظر تحصیلی و چه از نظر شغلی و … به شما کمک می کند. همچنین داشتن عزت نفس در کنار اعتماد به نفس موتور موفقیت را روشن نگه می دارد. برای درک بهتر این موضوع مقاله افزایش عزت نفس با ۳۵ راهکار می تواند یک راهنمای قطعی برای شما باشد.

۱۰- تعیین اهداف بلند مدت و کوتاه مدت

تعیین اهداف بلند مدت می تواند آینده روشنی برای شما متصور شود اما برای رسیدن به اهداف بلند مدت حتماً باید اهداف کوتاه مدت انتخاب کنید در این صورت است که می توانید از استرس و اضطراب به دور باشید. داشتن روحیه بدون تنش و داشتن سلامت روان خود باعث افزایش اعتماد به نفس است. مقاله آموزش برنامه‌ی هدف گذاری در ۲۱ روز می تواند به شما کمک کند.

۱۱- وابستگی را کم کنید

برخی افراد همیشه به دنبال تایید و نظر خواهی از دیگران هستند به عبارتی وابستگی زیادی به حضور اشخاص دیگر دارند این خود یکی از نشانه های اعتماد به نفس پایین است. باید یاد بگیرید که فعالیت های خود را به تنهایی انجام دهید. از هر شکستی تجربه کسب کنید و ناامید نشوید.

۱۲- تفکر مثبت

افراد موفق در هر شرایطی می توانند از دیدگاه مثبت به موضوع نگاه کنند. حتی در شرایط سخت نیمه پر لیوان را می بینند زیرا می دانند باورهای منفی و سمی فقط باعث عقب نگه داشتن آنها می شود و آسیب های جدی بر سلامت جسمی و روانی وارد می کند. شما باید سعی کنید تفکر مثبت را به عنوان یک عادت در خود نهادینه کنید.

نتیجه گیری

موفقیت ساده بدست نمی آید و بدون داشتن نقشه راه دسترسی به آن تقریباً غیر ممکن است. باید سعی کنید عامل موفقیت در زندگی را شناسایی کنید و همان را در مسیر راه خود در نظر بگیرید در این صورت می توانید مانند افراد موفق به هر موفقیتی دست پیدا کنید.

موفق باشید دوستان عزیزم مثل همیشه منتظر پیشنهادات و نظرات شما عزیزان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *