متفرقه

زندگی خود را بشناس!

شاید هزاران سوال در ذهن شما ایجاد شود که باید این زندگی خود را چگونه بگذرانید؟ اصلا چگونه زندگی کنید؟ آیا احساس کنترل بر این زندگی دارید یا خیر؟چگونه می توان اهداف بلند مدت را تعیین کرد و به موفقیت دست یافت چگونه شروع به کار کرده و زندگی خود را مجدداً راه اندازی کنید که خیلی دیر به نظر می رسد چگونه با ترسهای غیر منطقی خود مبارزه کنیم و قوی بمانیم؟

اگر اکنون برای تغییر زندگی خود اقدامی انجام نمی دهی، به احتمال زیاد برای بقیه زمان خود نیز به همین روال زندگی خواهید کرد. شاید اکنون زندگی برای شما نامشخص باشد، اما شما قادر هستید زندگی خود را کنترل کنید.

آیا می توانید زندگی خود را به طور کامل زندگی کنید؟

 درک نقاط قوت و ضعف خود در زندگی به شما کمک می کند، آنچه را که باید برای ادامه زندگی بدانید، انجام دهید. فقط کافیست بدانید که چرا پا به این چهان گذاشتید و در این مکان و زمانی که قرار دارید به چه چیز فکر میکنید و مایل هستید چه کاری را انجام دهید به طوریکه که  آن کار علاوه بر اینکه لذت کافی را برای شما به ارمغان داشته است، باعث رشد و پیشرفت شما هم شده باشد و هرگز از کار خود پشیمان نشوید.

 

چگونه زندگی خود را ادامه دهیم؟

“من نمی دانم با زندگی ام چه کار کنم!” اگر متوجه شدید که این حرف را می زنید، تنها نیستید. طبیعی است که افراد به جایی می رسند که احساس گیر افتادن یا بی جهت بودن می کنند. این می تواند ناشی از تصمیم گیری ضعیف یا ناتوانی در تصمیم گیری باشد.

“کاری که شما برای امرار معاش می کنید برای اطرافیانتان جالب نیست. ما می خواهیم بدانیم برای چه درد می کشی و آرزوی چه چیزهایی را در قلبت داری که فکر می کنی هیچوقت نمیتونی به آنها برسی. برای ما جالب نیست که چند سال داری می خواهیم بدانیم که آیا برای عشق، برای رویای خود، برای ماجراجویی زنده بودن مانند چه انسانهایی به نظر می رسید؟

این حالت ندانستن اینکه چه باید بکنید در مورد بسیاری از افراد، در هر سنی و در مقاطع مختلف زندگی شما اعمال می شود. چه در حال اتمام دبیرستان باشیم، چه مسیر شغلی خود را انتخاب کنیم، چه نقص قلب خود را بازیابیم، چه کار کنیم و یا بازنشسته شویم، همه ما در زندگی خود نکته ای داریم که ممکن است ندانیم چه کاری باید انجام دهیم.

وجود راه حل، برای زندگی خود

پاسخ ها یا راه حل هایی که به دنبال آنها هستیم، بسته به مکانی که در زندگی داریم، متفاوت است.

یک جوان فارغ التحصیل در پاسخ به این سوال در رابطه با آینده خود و انتخاب شغل مناسب تمرکز خواهد کرد. فردی که شروع به بازنشستگی می کند این سوال را می پرسد که امیدوار باشد کاری انجام دهد که در زندگی او ارزش داشته باشد. مادر جوانی که اخیراً طلاق گرفته است این سوال را می پرسد که امیدوار است بتواند پاسخی پیدا کند که بتواند یک روز دیگر زنده بماند.

من شخصاً دریافته ام که پیروی از این ۵ مرحله به شما کمک می کند تا بفهمید با زندگی خود چه کار می کنید، احساس خوبی دارید و از جای خود رها می شوید.

 

زندگی خود را تغییر دهید

۱٫ حرکت کنید و ذهن خود را پاک کنید

“ندانستن آنچه که شما می خواهید، بسیار بهتر از دانستن دقیق هر آن چیزی است که می خواهید اما قادر به دستیابی به آن نیستید، حداقل شما امیدوار هستید.”

– ذهنت را تغییر بده

اگر با چنین حالتی مواجه شدید و احسای نا امیدی کردید فقط کافیست به این فکر کنید که قرار است چه کارهایی در روزهای آینده انجام دهید که میتواند به شما کمک کند و زندگی را برای شما امیدوار کننده رقم بزند. شاید هیچ تفکری درباره آنچه می خواستید در آینده انجام دهید وجود نداشته باشد و همچنین هیچ تفکری درباره چگونگی دوست داشتن زندگی وجود نداشته باشد. فقط مسئله زنده ماندن از یک روز به روز دیگری است.

– ورزش کن

در این زمان، وقتی به خودتان می گفتید، “نمی دانم با زندگی خود چه کار کنم”، ورزش راه حل کمک کننده ای برای گذراندن روز است. ممکن است این دویدن صبحگاهی نباشد، اما یافتن راهی برای حرکت و بدست آوردن انرژی است که می تواند به شما کمک کند افکار خود را پاک کنید و نگرش کلی خود را بهبود ببخشید. زیرا دریافته اند که ورزش علائم افسردگی را کاهش می دهد که می تواند فضایی را در ذهن شما ایجاد کند که باید در مراحل بعدی زندگی خود فکر کنید.

چه در صبح دویدن باشد، چه در یوگا در بعد از ظهر یا دوچرخه سواری در آخر هفته، آنچه را که برای شما و سبک زندگی شما مناسب است پیدا کنید.

 

۲٫ ذهن آگاهانه خود را بیدار کنید و گزینه ها را برای زندگی خود، محدود کنید

“هیچ کس قرار نیست زندگی شما را برای شما انجام دهد. باید خودتان این کار را انجام دهید، چه ثروتمند باشید و چه فقیر، از راه پول یا درآمد  … ترحم به خود یک جاده بن بست است. می توانید برای پایین آوردن سطح زندگی، خودتان انتخاب کنید. این شما هستید که تصمیم می گیرید در آنجا پارک بمانید یا ماشین را برگردانید و رانندگی کنید. “

زندگی قابل پیش بینی نیست و راه حل هایی که ما در جستجوی پاسخ به سوالات زندگی خود هستیم همیشه به خوبی جوابی برای آنها پیدا نمی شوند. هیچ قانونی برای پیروی از آن وجود ندارد و شما باید سخت کار کنید تا مسیر زندگی خود را مشخص کنید وقتی که نمی دانید با زندگی خود چه کار کنید.

بیدار کردن ذهن آگاهانه ما برای پذیرش واقعیت و پذیرفتن تغییر، یک قدم به سوی یافتن کارهایی است که در آینده باید انجام دهیم. ما بیش از اینکه توسط قدرت انتخاب آزاد شویم، فلج می شویم. وقتی گزینه های زیادی به ما ارائه می شود، مغز ما نمی داند با همه اینها چه کند. تحقیقات نشان داده است که هنگام انتخاب، یک نقطه شیرین وجود دارد. اگر تعداد کمی انتخاب داشته باشیم، احساس محدودیت می کنیم. اگر تعداد زیادی انتخاب داشته باشیم، احساس غرق شدن می کنیم.

 

۳٫ با یک چالش ۳۰ روزه قدم های کوچک بردارید

برای اینکه دوباره ذهن آگاه خود را دوباره برنامه ریزی کنید و دیگر نگویید “نمی دانم با زندگی ام چه کار کنم” ، یک چالش ۳۰ روزه برای خود تعیین کنید.

ممکن است بپرسید، چرا ۳۰ روز؟ زیرا اینگونه است که گام های کوچکی که برمی دارید به تدریج به عادات قدرتمند شما تبدیل می شوند. (در حقیقت، قدرت این عادت های کوچک فراتر از تصور شماست!

سعی کنید یک تا سه هدفی را تعیین کنید که در طول چالش ۳۰ روزه شما محقق شود. شاید شما می خواهید کدنویسی را یاد بگیرید. اهداف هفتگی مربوط به دوره های آنلاین رایگان را تعیین کنید و تا پایان ماه دانش خوبی از خود خواهید داشت. یا شاید می خواهید وقت بیشتری را با بچه های خود بگذرانید. هدف داشته باشید هر هفته یک شب خانوادگی داشته باشید که در آن تمام توجه خود را به بچه های خود نشان دهید. حتی می توانید به آنها کمک کنید تا برنامه ریزی کنند که در آن شب خاص چه خواهید کرد.

رسیدن به این اهداف بعد از یک ماه به شما اعتماد به نفس و اعتماد به نفس بیشتری برای ادامه کار می دهد. همچنین به شما کمک می کند تا در حالی که گیر کرده اید از هیچ کاری جلوگیری کنید. هنگامی که بدانید می توانید به یک هدف دست پیدا کنید، برای دستیابی به اهداف بیشتر ادامه خواهید داد.

 

۴- به دنبال خرد دیگران باشید

“هرچه دانش یک انسان درباره آنچه انجام شده گسترده تر باشد، قدرت وی در دانستن اینکه چه کاری انجام می دهد بیشتر خواهد بود.”

خواندن داستان های دیگران در مورد چگونگی زندگی آنها، فلسفه های زندگی خود و چگونگی غلبه بر چالش هایشان در زندگی، می تواند منبع خوبی برای ایجاد انگیزه و دانش باشد وقتی که می گویید “من نمی دانم با زندگی خود چه کنم؟ “

داستان های آنها می تواند شما را القا کند و انگیزه ایجاد کند، خصوصاً وقتی از مراحل بعدی خود مطمئن نیستید. حتی بهتر، کسی را در زندگی خود پیدا کنید که در وضعیت مشابهی قرار داشته باشد که اکنون در آن قرار دارید. از او بپرسید که چگونه از آن عبور کرده اند، قدم هایی را که برداشته اند و چگونه نگرش خود را تغییر داده اند. شما فقط نباید از تجربه های خود یاد بگیرید. شما همچنین می توانید از تجربیات دیگران یاد بگیرید.

۵٫ درباره خودتان بیاموزید

“در هر لحظه تصمیم گیری، بهترین کاری که می توانید انجام دهید کار صحیح است، بهترین چیز بعدی کار اشتباه است و بدترین کاری که می توانید انجام دهید هیچ چیز نیست.”

بفهمید شما کی هستید، اشتیاقتان چیست و می خواهید با زندگی خود چه کار کنید. اگر احساس گیر افتادن می کنید، ممکن است به این دلیل باشد که ارتباط خود را با معتبرترین خود از دست داده اید. اگر از اهداف و رویاهای خود جدا شده باشید،بازگشت به مسیر واقعی فوق العاده دشوار خواهد بود. برای حرکت به جلو، باید گذشته خود را رها کنید و تغییر را بپذیرید. با تغییر، اختراع مجدد به وجود می آید. اگر نمی دانید شما کیستید و چه می خواهید، حرکت به جلو در زندگی شما را بسیار دشوارتر می کند.

داشتن یک برنامه و چشم انداز زندگی و دانستن هدف شما و اینکه چطور می خواهید زندگی خود را ادامه دهید پایه های ایجاد اعتماد به نفس، مقاومت، شجاعت و پاسخگویی شما هستند.

با یک هدف و یک چشم انداز، از ترس اینکه نمی دانید چه کاری انجام دهید فلج نخواهید شد. شما آن را به عنوان فرصتی برای تجربه زندگی استفاده خواهید کرد.اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، لیستی از اولویت های خود تهیه کنید. از آنجا می توانید تشخیص دهید که واقعاً می خواهید انرژی خود را بگذارید و کدام یک از مناطق زندگی می توانند از توجه شما استفاده کنند.

 

افکار نهایی

اگر می گویید “من نمی دانم با زندگی خود چه کاری باید انجام دهم”، این راهکارهایی را که برای بهبود زندگی شما در دراز مدت به شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد. شاید شما متوجه شوید که عاشق نوشتن هستید یا می خواهید یک کار خود را شروع کنید. شما می توانید از این چیزها بسازید و زندگی ای را ایجاد کنید که دوست دارید زندگی کنید.

این یک سفر سخت است، اما همچنین پاداش آور است، زیرا شما هدف زندگی خود را کشف خواهید کرد و علاقه خود را پیدا خواهید کرد. شما می دانید که در زندگی خود باید چه کارهایی انجام دهید و برای رسیدن به آنجا باید انجام دهید!

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *