هوش مالی

روانشانسی پول:۶ دلیلی که باعث جذب فوری ثروت نمی شود

روانشاسی پول و ثروت

روانشاسی پول و ثروت چیست؟ چرا نمی توانید جذب فوری ثروتداشته باشید؟ مشکل از کجاست؟ واقعیت این است که سهم شما از دنیا آی باریکه ای ناچیز در زندگی نیست، سهم شما از دنیا، همه آن است. اما چگونه این امر ممکن می شود در ادامه ۷ چالشی که می تواند جذب پول و ثروت را از شما دور کند بررسی می کنیم.

روانشناسی پول

آیا می دانید چه ثروتمندانی فقط احساس شادکامی می کنند؟ آنهایی که پول درآوردن و ثروت را برای رسیدن به هدف های خود وسیله می دانند نه آنهایی که مدام برای آینده فکر می کنند و نه آنهایی که پول را وسیله ای برای پز دادن می دانند.

روانشناسی پول با 6 ویژگی افراد ثروتمند موفق۱- نداشتن وضوح و شفافیت

مردم ثروتمند نمی شوند زیرا نمی دانند چه می خواهند و به کجا می خواهند برسند؟بسیاری از مردم می گویند من می خواهم پول بیشتری داشته باشم اما نمی دانند چقدر بیشتر. آنها می خواهند پولدار باشند اما نمی دانند از چه طریقی و چگونه؟ آیا عجیب نیست! زیرا این تعیین میزان پول است که به شما اجازه می دهد برای بدست آوردنش تلاش کنید و شیوه های زبدگی خود را تغییر دهید.

اگر دوست دارید پولدارتر شوید تا بیشتر سفر کنید.

اگر دوست دارید پولدارتر شوید تا بیشتر به دیگران و خانواده کمک کنید.

اگر دوست دارید پولدار تر شوید تا در رفاه و آسودگی بیشتر زندگی کنید.

و… یعنی می خواهید سبک زندگی متفاوتی را تجربه کنید و همین خواسته های روشن و قوی می تواند راه گشای مسیر جذب فوری ثروت برای شما باشد.

دلایل قوی برای داشتن پول می تواند انگیزه درونی فرد را روشن کند و شروعی جدید را رقم بزند.

شاید به جرات می توان گفت واضح نبودن عدد در بدست آوردن پول یکی از عوامل موثر در ثروتمند نشدن است.

۲- نداشتن اقدام و عمل

همه می گویند دوست دارند ثروتمند شوند اما تنها آنهایی ثروتمند می شوند که اقدام می کنند. اگر فقط بگویید که دوست دارید ثروتمند شوید اما واقعاً کاری انجام ندهید و از منطقه امن راحتی، خود را دور نکنید این اتفاق را تجربه نخواهید کرد. باید به این نکته توجه داشته باشید که برای ایجاد ثروت و پول باید خود را رشد و بهبود دهید. شاید کسی با ۷ روز کار در هر هفته به یک ۱۰۰۰۰۰۰ میلیون تومان برسد در حالی که یک کارآفرین با ۲ ساعت کار در هفته به این رقم برسد. پس شما باید بدانید چه می خواهید و در چه زمانی می خواهید داشته باشید بعد از آن نوبت اقدام و عمل است.

«اگر در زندگی چیزی می خواهی که هیچ وقت نداشتی باید کاری را انجام دهی که هیچ وقت انجام ندادی.»

۳- نداشتن باورهای درست

باورهای ما نسبت به پول متفاوت است. اگر شما باور نداشته باشید که می تواند این اتفاق برایتان بیفتد مطمئن باشید این اتفاق هم نمی افتد. ثروتمندان باور دارند این کاری که انجام می دهند آنها را به هدفشان نزدیکتر می کند. شاید یکی از موانع که باورها را دچار مشکل می کند اتفاق های ناخوشایند در گذشته باشد. شاید باورهای غلطی مثل اینکه من مهاجر هستم، من پول ندارم، من وقت ندارم و … شما را هر لحظه از اهدافتان دورتر کند.

کسانی موفق می شوند ثروت را به سمت خود جذب کنند که باورهای خود را از گذشته خود مستقل کنند. آنها ذهن خود را در هر زمانی باز نگه می دارند.

شما با این باور می توانید در روانشانسی پول موفق باشید و آن این است هر چیزی ممکن است و شما می توانید آن را انجام دهید.

اگر اینچنین فکر نکنید فرد دیگری برایش ممکن است و می تواند انجام دهد.مهم نیست در گذشته چه اتفاقاتی افتاده مهم این است که تصمیم گرفته اید بر اساس یک نقشه درست گام بردارید و برای تغییر خودتان را آماده کرده اید.

اگر دوست دارید به پول بیشتر در زندگی برسید این باور را در خود تقویت کنید اگر دیگران توانسته اند پس من هم می توانم.

عبارت های تاکیدی مثبت در هر زمان و هر شرایط می تواند یک تمرین فوق العاده برای باورهای مثبت باشد و افکار منفی را از ذهن و روح حذف کند. این همان قانون جذب است.

۴- نداشتن هویت و شخصیت مثبت

خیلی افراد ثروتمند و میلیونر را سراغ دارم که در گذشته و قبل از اینکه به این جایگاه برسند در اوج فقر خود را ثروتمند می دانستند و هرگز نگران این موضوع نبودند و البته چند سالی بیشتر طول نکشید که ثروتمند شدند. شاید فریبکارانه باشد اما واقعیت دارد.

هویت شما چیست؟

بگذارید با یک مثال این مساله را بیشتر واضح کنم اگر شما هویت سیگاری داشته باشید. به عبارتی از داشتن و کشیدن سیگار لذت ببرید! بیشتر وسوسه خواهید شد در مقابل کسی که هویت سیگاری ندارد وسوسه هم نمی شود. آنها حتی نمی توانند در دود سیگار بایستند.

پس باید برای شخصیت خود تلاش کنید و هویت درست و جدیدی برای خود گزینش کنید. حتی اگر لازم است تغییر کنید.

روانشناسی پول و نقش هویت۵- نامناسب بودن محیط اطراف

شاید گفت مهم ترین کلید ثروتمندی محیط اطاف شما هستند. افرادی که به صورت دائم با آنها وقت می گذارانید. اگر دوست دارید بفهمید چقدر پول می گیرید نگاهی به سه تا از نزدیک ترین افراد و یا دوستان خود بکنید ببینید آنها چقدر پول می گیرند. اگر وقت خود را با افراد منفی و یا شکست خورده صرف کنید حتماً شما هم شکست خواهید خورد. افراد تنبل و منفی تمایل دارند بقیه را هم به سمت خود بکشانند.

دقیقاً مثل یک تعداد خرچنگی که در جعبه برای بیرون آمدن تلاش می کنند اما هر موقع یکی از آنها با تلاش می خواهد از جعبه بیرون بیاد یکی دیگر آن را به سمت پایین می کشد. این داستان بسیاری از افرادی است که دوست دارند موفق و ثروتمند باشند اما محیط اطرافششان این اجازه را نمی دهد. پس چاره چیست! قبول دارم ! خیلی زحمت داره و سخته اما شدنی است.

غلبه بر محیط شاید اولش سخت و پیچیده باشد اما کم کم عادی می شه و چالشی نداره.

برای اینکه بهتر بتوانید به ثروت برسید بهتره خودتان را در محیط هایی قرار دهید که بیشتر افراد ثروتمند و موفق در آنجا هستند. شاید در ابتدا غم انگیز باشد و ناراحت شوید که شما مثل آنها نیستید اما انگیزه شما را تحریک می کند. «اگر آنها توانسته اند من هم می توانم.» علاوه بر آن برای اینکه در اطراف افراد ثروتمند باشید مجبور به پرداخت و سرمایه گذاری در اطراف آنها هستید و همین سبک ذهنی شما را عوض می کند و الهام بخش است تا شما هم استاندارهای خود را بالاتر ببرید زیرا زمانی که می بینید این شخص آن را انجام داده شما هم همین تصور را از خود می کنید.

۶- سرمایه گذاری نکردن بر روی خود

بهترین سرمایه گذاری، سرمایه گذای بر روی خود است. شرکت در سمینارها و یا خواندن کتاب یک سرمایه گذاری است که در طول مدت جواب می دهد. اگر برای چیزی پول پرداخت کنید ارزش بیشتری برای آن هم قائل می شوید. واقعیت این است که اگر برای آموزش چیزی پول پرداخت کنید تعهد یادگیری بیشتری هم پیدا می کنید. اما اگر رایگان آن را بدست آورید شاید دیگر برای تان ارزش اور نباشد و شما را به اقدام وادار نکند.

۷-ترس از شکست

بسیاری افراد تردید دارند و شکاک هستند تنها به دلیلی که در گذشته پول زیادی از دست داده اند. در مقابل افرادی که به دنبال ثروت و پول هستند آن را بخش از روند کار می دانند و ناامیدی را هرگز به خود راه نمی دهند. اگر شما امیدوار نباشید و انتظارات خود را پایین بیاورید پس موفق هم نخواهید شد! زبرا برای پیروزی باید وارد بازی شد و شما اصلاً بازی نکرده اید. افراد موفق شکست ها متوقفشان نمی کنند و این همان چیزی است که یاد می گیرند. تنها بازخوردها را می بینند و بهتر عمل می کنند.

نتیجه گیری

شما برای روانشناسی پول و ثروت اول باید بدانید به کجا می خواهید برسید و هدف های مشخصی داشته باشید. سپس برای تغییر واقعی در خود اعمال و اقدامات مناسب داشته باشید و در صورت لزوم تحت تاثیر محیط اطراف مسموم خود قرار نگیرید همچنین بر روی خود سرمایه گذاری کنید و از شکست نترسید.

با آرزوی موفقیت شما عزیزان در رشد و پیشرفت پولی و زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *