موفقیت (بهبود مهارتهای فردی)

راز موفقیت در کار و زندگی چیست؟ چگونه به موفقیت بیشتر برسیم؟

موفقیت در کار و زندگی

راز موفقیت در کار و زندگی چیست؟ چرا برخی خود را موفق نمی دانند؟ چگونه به موفقیت بیشتر برسیم؟  موفقیت از دیدگاه هر کس معنای متفاوتی دارد. هر کس باید ب دنبال موفقیت خود باشد. اما ویژگی هایی که موفقیت را تضمین می کند یکسان هستند و همه افراد موفق این ویژگی ها را دارند. اگر شما دوس دازید مهارت های موفقیت را بدانید پیشنهاد می کنم مقاله موفقیت با ۱۰ مهارت کلیدی که باید یاد بگیرید! مطالعه کنید.

راز موفقت در کار و زندگی چیست؟

آیا افراد موفق با استعدادتر هستند؟ آیا افراد موفق عاقل ترند؟ چه چیزی آنها را متمایز می کند. این ویژگی های و عادت های رفتاری افراد است که می تواند برای آنها موفقیت به همراه آورد و یا شکست؟ شما هم با داشتن این ویژگی ها می توانید راز موفقیت خود را کشف کنید.

۱- نوشتن اهداف

شکی نیست که نوشتن اهداف می تواند احتمال موفقیت در آنها را بالا ببرد. سعی کنید هر روز اهدافتان را بنویسید این کار به شما کمک می کند فراموش نکنید برای چه می جنگید. علاوهه بر این با ذهنی توانا و قوی روز خود را آغاز می کنید. تمام کارهایی که می توانید انجام دهید که زندگی تان تغییر پیدا کند را بنویسید. اقدامات موثر را نیز یادداشت کنید. حالا دوباره بازبینی کنید و ۳ تا از مهم ترین آنها را انتخاب کنید. آموزش هدف گذاری در ۲۱ روز یک روش فوق العاده برای تعیین اهداف شماست. توجه داشته باشید اهدافی که روی کاغذ نیایند فقط یک آرزو هستند! شناخت اهداف و تفاوت آنها  با آروزها بسیار زیاد است.

۲- رویا های خود را پیگیری کنید

راز موفقیت در پیگیری روباهاست. همه مردم رویاهایی دارند اما واقعاً چند نفر از آنها به دنبال رویاهایشان می روند. واقعین این است اندک افرادی هستند که به دنبال ایده های خود می روند و آنها را دنبال می کنند. افراد دیگر فقط بهانه می آورند مثلاً می گویند: حتماً فرد دیگری قبلاً آن را انجام داده است. پول کافی ندارم. ریسک بالایی دارد و نمی توانم انجام دهم و … تنها  آنهایی موفق می شوند که می گویند: «همین حالا می روند و این کار را انجام می دهم.»

راز موفقیت چیست۳- باور قوی در افراد موفق

افراد موفق خودشان را باور دارند حتی کاری که می خواهند انجام دهند را نیز باور دارند. اگر شما به اهداف خود باور نداشته باشید هیچ انتظاری نیست که دیگران هم شما را باور نکنند و به شما بخندند. خلاق باشید و خلاف وزش های تند حرکت کنید. فقط کافی است با اراده و مصم تصمیم بگیرید و راه خود را ادامه بدهید. شما با تجسم باورهای مثبت در ذهنتان دائم تصویر سازی خوبی از آینده می کنید و همین امر به زودی در واقعیت برای شما اتفاق می افتد.

۴- بر روی خود سرمایه گذاری کنید

کتاب خواندن یا کسب مهارت های مهم زندگی یکی از سرمایه گذاری های خوب و مفید است که نیجه ای جز موفقیت ندارد. مهارت هایی همچون مدیریت استرس، خودآگاهی، مهارت مدیریت هیجان ،مهارت تصمیم گیری و … همگی می تواند شما را در پیشبرد اهدافتان کمک کند. چقدر بر روی این مهارت های خود کار کرده اید؟ چقدر از افراد متخصص در این زمینه بهره برده اید؟ اگر جوابتان منفی است وقت آن رسیده که هوشمندانه انتخاب های درستی برای موفقیت خود گزینش کنید. شرکت در سمینارها یا خواندن مقالات مفید یا کتاب های ارزشمند یک سرمایه گذاری بی نظیر برای موفقیت در کار و زندگی شماست. این است راز موفقیت در کار و زندگی.

۵- زمان را قدر بدانید

چقدر زمان خود را تلف می کنید؟ راستش همه ما زمان هایی را برای جستجو در اینترنت و یا شبکه های اجتماعی و … تلف می کنیم. اگر همه این زمان ها را در یک هفته کنار هم بچینیم چقدر می شود حالا تصور کنید این زمان ها در طول سال سنجیده شود. کار سختی نیست بفهمیم چقدر عمر خود را بیهوده از دست داده ایم. اگر شما هم مثل من خود را گناه کار می دانید از الان تصمیم خود را قطعی بگیرید و چاره ای بیندیشید. بهترین راه، تغییر محیط است. محیطی سالم تر با عوامل موثرتر و محدودیت یکی از این عوامل عالی است. محدودیت در دسترسی، محدودیت در زمان استفاده از این وسابل و …

۶- استراحت کافی

استراحت کافی علاوه بر اینکه در طول عمر شما موثر است باعث خلاقیت تان نیز می شود. حتی می تواند استرس ها و تنش ها ی روزانه را نیز بهبود بخشد.

۷- نظم و انظباط شخصی

برنامه ریزی پایه نظم و انضباط شخصی است. تحقیقات نشان داده افرادی که هر شب لیست فعالیت های روز بعد خود را می نویسند موفق تر عمل کرده اند  و در دراز مدت توانسته اند به موفقیت در کار و زندگی برسند و اگر با جزئیات بیشتر همراه باشد احتمال موففیت میز بیشتر خواهد بود.

۸- زیاد به پول فکر نکنید

گاهی اوقات زیاد فکر کردن به پول شما را از هدف اصلی باز می دارد. بدانید ریسک های هوشمندانه بهتر از هیچ ریسکی است. اگر شما اهداف تان را دنبال کنید به مرور خواهید دید پول هم می آید. پس از فرصت های پیش روی خود به بهترین شکل بهره ببرید و با انگیزه و علاقه اهداف خود را ادامه بدهید.

راز موفقیت در کار و زندگی۹- پشتکار داشته باشید

دقیقاً این همان چیزی که یک سری افراد را موفق و دیگر افراد را ناموفق می کند. اگر فکر می کنید در مسیر موفقیت هیچ سختی در کار نیست سخت در اشتباه هستید زیرا موانع همیشه و در هر جا وجود دارند و تنها راه عبور از آنها فقط و فقط پشتکار و باورهای مثبت است. تنها زمانی که دست به عمل می زنید نیمی از راه را طی کرده اید.

استیو وزنیاک می‌گوید:« اگر عاشق کاری هستید که انجام می‌دهید و حاضرید برای انجام آن هرکاری نیاز است انجام دهید، آن را در چنگ خود دارید و ارزش آن را خواهد داشت که در شب هر دقیقه از تنهایی خود را فکر کنید و فکر کنید که چه‌چیزی می‌خواهید طراحی کنید یا بسازید.»

۱۰- مثبت اندیش باشید

راز موفقیت در کار و زندگی مثبت اندیشی است؟ اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که دائماً منفی بافی می کنند دیگر وقت آن رسیده که یک خانه تکانی اساسی در ذهن خود بدهید و ای افکار منفی را با افکار مثبت جایگزین کنید. باید دائماً تمرین کنید تا بتوانید این افکار را هر بیشتر از خود دور کنید. بدانید که در زندگی همیشه همه قطعات پازل کنار هم قرار ندارند گاهی هم سختی و دشواری است! هنر آن است که بتوانید این قطعات در کنار هم بچینید و از آن لذت ببرید.

۱۱- یک تغییر مثبت ایجاد کنید

برای دیگران زندگی نکنید برای خودتان زندگی کنید. گاهی لازم است بیشتر بر روی خودتان تمرکز کنید. اگر فکر می کنید کاری که انجام می دهید درست است ادامه دهید و به حرف های دیگران گوش ندهید. همیشه تلاش تان را بکنید حتی اگر خود را سزاور تشویق  و ترفیع می دانید ولی در عمل اتفاق نمی افتد باز هم ادامه دهید. تا زمانی که زنده هستید تلاش بی وقفه خود را ادامه دهید و هرگز تسلیم نشود.

۱۲- لذت ببرید

اگر شما کار خود را دوست داشته باشید دیگر این کار برای شما سختی و مشقت ندارد یک لذت است. پس اگر از کار خود لذت نمی برید و یا آن را دوست ندارید هر چه زودتر به تغییرش فکر کنید.

۱۳- زمانی برای خانواده بگذارید

برای داشتن یک زندگی ایده آل باید تلاش کنید از این رو باید بتوانید زمانی را برای خانواده خود بگذارید و یک سری کارها را به دیگران بسپارید. خیلی از افراد را دیده ام که کارآفرین موفق و یا مدیر موفقی بوده اند اما در زندگی شخصی و زناشویی موفقیتی نداشته اند. این کار زمانی اولویت بیشتری پیدا می کند که شما فرزند نیز داشته باشید زیرا او در آینده می خواهد میراث شما باشد.

کلام آخر

هیچ گاه ناامید و سرخورده نباشید و نگویید دیر است. کارآفرینان موفقی هستند که در میان سالی و یا درکهولت توانسته اند به موفقیت های زیادی در زندگی و کسب و کار برسند اگر آنها  توانسته اند قطعاً شما هم می توانید اگر خودتان بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *