فروش و بازاریابی

بهترین تکنیک های مشتری یابی چیست؟

تکنیک های مشتری یابی کدام است؟

تکنیک های مشتری یابی چیست؟ مجموعه ای از روش ها و تکنیک ها که برای ارزیابی و پیدا کردن مشتری احتمالی به شما کمک می کند.

هر فروشنده موفق باید برای فروش موفق از تکنیک های مشتری یابی استفاده کند. اقدام هوشمندانه در این زمینه علاوه بر اینکه می تواند باعث داشتن مشتری دائم و کافی باشد موجب شناخته شدن برند شما نیز می شود.

هر فروشنده با استفاده از استراتژی های خود می تواند یک یا چند تکنیک مشتری یابی را انتخاب و اجرا کند. اما به راحتی نمی توان گفت کدام یک از تکنیک ها بر دیگری برتری دارد. بسته به هر کسب و کاری ممکن است فرق داشته باشد.

مقاله رفتارها و اصول طلایی که باعث جذب مشتری می شود. می تواند در جذب مشتری به شما  کمک کند.

تکنیک های مشتری یابی

مشتری یابی تکنیک های خاص خود را دارد و باید برای حفظ درآمد و کسب و کار این تکنیک ها را بکار ببرید. در این مقاله سعی کرده ایم مهم ترین و بهترین تکنیک هایی که باعث مشتری یابی می شود را بیان کنیم.

۱- – تکنیک ﻣﺸﺘﺮي ﻳﺎﺑﻲ با ارجاع مشتریان فعلی

۲- تکنیک مشتری یابی با تبلیغات

۳- تکنیک مشتری یابی از طریق شبکه سازی

۴- تکنیک مشتری یابی بازاریابی مستقیم

۵- تکنیک مشتری یابی از طریق شبکه سازی اجتماعی

۶- تکنیک مشتری یابی مشاهده شخصی

۷- تکنیک مشتری یابی بازاریابی تلفنی

۸- تکنیک مشتری یابی افزایش جذب مراجعان

۹- تکنیک مشتری یابی با گرفتن بازخورد

۱۰- تکنیک مشتری یابی با ایمیل مارکتینگ

فروشنده می تواند از این تکنیک ها برای پیدا کردن مشتریان جدید به تناسب شرایط و زمان استفاده کند. فقط باید دقت کنیم مشتریان مناسب و مستعد را بیشتر بشناسیم تا شانس فروش خود را چند برابر کنیم.

۱- تکنیک مشتری یابی با ارجاع مشتریان فعلی

در این روش شما از طرف مشتریان قبلی و فعلی خود مشتریان جدیدی پیدا خواهید کرد که این دقیقاً بستگی به رفتار شما با مشتریان قبلی یا فعلی دارد. شما باید سعی کنید در مشتری مداری بسیار موفق و خوب عمل کنید تا از طریق بازاریابی دهان به دهان علاوه بر حفظ مشتریان فعلی، مشتریان جدید را هم داشته باشید. مشتریانی که راغب به خرید هستند و با تایید اجتماعی یا تماس مستقیم به شما مراجعه می کنند. چه چیز از این بهتر!

علاوه بر این روش شما می توانید از روش حلقه مشتریان استفاده کنید. بدین معنا که از مشتریان فعلی بخواهید افرادی که می توانند محصول شما برای آنها مفید باشد را معرفی کنند. فقط باید دقت و با مهارت این کار را انجام دهید. زمان هایی هستند که مشتریان از شما نمی خرند این بدین معنا نیست که محصول شما را دوست ندارند شاید پول کافی ندارند و یا زمان خرید خود را برای آینده تنظیم کرده اند. اما راغب به همکاری با شما هستند در این زمان شما می توانید با مطرح کردن این عبارت « من درک می کنم که چرا اکنون نمی توانید از محصول ما استفاده کنید ولی مطمئن هستم شما می توانید به ما در شناسایی افرادی که ممکن است محصولات ما برای آنها مفید باشد راهنمایی کنید.» حلقه مشتریان را بیشتر کنید.

تکنیک های مشتری یابی کدامند۲- تکنیک مشتری یابی با تبلیغات

تبلیغات چه به صورت آنلاین و چه به صورت غیر آنلاین در پیدا کردن مشتری جدید کمک می کند. اما جالب است بدانید در تبلیغات آنلاین راحت می توانید پول و هزینه اولیه خود را تنظیم کنید و بازخوردها را هم اندازه بگیرید درصورتیکه در تبلیغات غیر آنلاین این کار سخت و پیچیده است. تبلیغات هم می تواند ارائه هدایا باشد و یا یک معرفی ساده برای محصول و شرکت البته در این روش بهتر است از تبلیغات کوچک و طولانی مدت شروع کنید و تبلیغات محدود در بیلبوردها را حذف کنید.

۳- تکنیک مشتری یابی از طریق شبکه سازی

در این روش شما می توانید با حضور در مراکز نفوذ مثل نمایشگاه ها، سمینارها و یا ارتباط موثر با گروه همکاران برای کسب و کار خود شبکه سازی کنید. شاید این کار زمانبر به نظر آید اما بسیار لازم و حیاتی است. این کار زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که شما تازه کار هم باشید و برای بهتر کردن موقعیت موجود خود در حال تلاش باشید. این موضوع علاوه بر شناخت بیشتر جایگاه شما می تواند در مشتری یابی شما هم تاثیر به سزایی داشته باشد.

۴- تکنیک مشتری یابی از طریق بازاریابی مستقیم

در روش بازاریابی مستقیم واسطه حذف می شود و بیشتر بر روی جذب مشتری جدید و حفظ مشتری قبلی تکیه دارد. این روش به دلیل پاسخ سریع مصرف کنندگان به راحتی قابل اندازه گیری است. در این نوع بازاریابی، فروشنده از تمام وسایل ارتباط جمعی استفاده می کند و منتظر واکنش مشتریان می ماند.

روش بازاریابی مستقیم برای جذب مصرف گنندگان جدید و حفظ مصرف کنندگان قدیمی به برقراری ارتباط مستقیم با آن ها می پردازد، این روش با تکیه بر نتایج اثرپذیری بازاریابی ، به دلیل پاسخ سریع مصرف کنندگان به راحتی قابل اندازه گیری می باشد.اگر چه اصولا در روش بازاریابی مستقیم از ارسال مستقیم کاتالوگ پستی برای مصرف کنندگان استفاده می شود اما در دهه اخیر این روش مدل های متفاوتی دارد ، مثلا بازاریابی از راه دور ، بازاریابی به صورت الکترونیکی و بازاریابی از طریق رسانه های صوتی و تصویری صدا و سیما.

۵- تکنیک مشتری یابی از طریق شبکه سازی اجتماعی

استفاده از شبکه های لینکدین، پینترست و اینستاگرام می تواند در شبکه سازی بسیار مفید و مهم باشد. مهم ترین نکته در این مورد تعامل است. شما با استفاده از تعامل با مشتریان در این شبکه ها می توانید قدرت و نفوذ بیشتری پیدا کنید. همچنین با پاسخ گویی به نظرات دیگران می توانید در گسترش جامعه مخاطبان خود کمک کنید.

تکنیک های مشتری یابی و نقش شبکه سازی اجتماعی۶- تکنیک های مشتری یابی مشاهده شخصی

در ارتباطات روزانه و یا فامیلی و آشنایان افراد جدیدی به دایره مخاطبان شما اضافه می شوند. شما هر ارتباط را می توانید غنیمت بشمارید و محصول تان را معرفی کنید. باید کاری کنید که نرخ ملاقات هایتان بیشتر شود. زیرا قیف مشتریان واقعاً زمانی شکل می گیرد بتوانید با آنها ملاقات داشته باشید. حالا ممکن است این ملاقات ها از طریق خود فرد باشد و یا از طریق رسانه های مختلف ایجاد شود.

۷- تکنیک های مشتری یابی تلفنی

به این تکنیک تماس سرد هم گفته می شود. در این روش فروشنده به منظور مشتری یابی ارتباط برقرار می کند. پیدا کردن مشتریان احتمالی در این روش ممکن است سخت باشد. اما به هر حال یکی از روش های تحریک مشتری به حساب می آید. نکاتی که در این تکنیک باید در نظر گرفت عبارتند از:

  • همه سوالات خود را بر روی مشتری متمرکز کنید و نه خودتان را.
  • درنظر بگیرید مشتری را محور قرار دهید و درباره خواسته ها و نیازهای مشتریان صحبت کنید.
  • در حفظ آرامش مشتری تلاش کنید.
  • سوالات را از قبل برنامه ریزی کنید.
  • اطلاعات بیشتری استخراج کنید تا فروش بهترو آسان تری داشته باشید.

۸- تکنیک مشتری یابی افزایش جذب مراجعان

این تکنیک را به روش های زیادی می توانید انجام دهید. دادن نمونه رایگان محصول و گرفتن بازخورد از آنها. دادن مشاوره رایگان و ترغیب و جذب مراجعان با برگزرای یک رویداد رایگان برای معرفی و آشنایی با محصولات و برند شما همگی از روش های افزایش جذب مشتریان است.

۹- تکنیک مشتری یابی با گرفتن بازخورد

وقتی مشتریان بالقوه از شما نمی خرند باید از آنها بازخورد بگیرید. از آنها بپرسید آیا محصول بهتری پیدا کرده اند یابه صورت کلی از خرید منصرف شده اند؟ بازخوردهای مشتریان را بررسی کنید و نواقص را برطرف کنید.

۱۰- تکنیک مشتری یابی با ایمیل مارکتینگ

یک روش مقرون به صرفه و سریع است. یکی از ارزان ترین روش های مشتریابی است. این روش امروز جایگزین مناسبی برای ارسال بسته های پستی است. در این روش شما می توانید با پیام های و تبلیغات موثر مشتریان احتمالی خود را پیدا کنید. البته اگر در انتخاب مخاطبان مورد نظر و رده سنی و سبک زندگی شان اطلاعات بیشتری کسب کنید این تکنیک موثر و کارآمد تر خواهد بود.

خوشحال می شوم نظرات و پیشنهادات تان را بشنوم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *