هوش مالی

افزایش درآمد کسب و کار با هوش مالی

افزایش درآمد در کسب و کار

بیشتر افراد از قشرهای متوسط تصور می کنند با پس انداز کردن پول و کم کردم هزینه ها می تواند افزایش درآمد داشته باشند. اما واقعیت این است که افرادی که ثروتمند هستند بیشتر  بر روی افزایش درآمد تمرکز دارند. البته که پس انداز کردن مهم و ضروری هستند اما افزایش درآمد از پس انداز مهم تر است. در این مقاله می خواهیم روش هایی که برای افزایش درآمد کمک می کند را شرح دهیم.

بهترین افرادی که عملکرد خوبی در افزایش درآمد و کسب و کار دارند همان ثروتمندان خودساخته هستند. محققان طبق تحقیقات انجام شده از این افراد و بررسی روش های افزایش درآمد آنها به نتایج زیر رسیده اند.

۱- افزایش درآمد از چندین مسیر

طبق تحقیقات انجام شده ثروتمندان خودساخته از یک مسیر، درآمد کسب نمی کنند آنها حداقل از چندین جریان درآمدی استفاده می کنند. ۶۵ درصد آنها حداقل از ۳ روش مختلف درآمد کسب می کنند. ۴۵ درصد از ۴ شیوه کسب درآمد می کنند و بقیه از ۵ مسیر جریان مالی دارند. اما سوال اینجاست این روش ها و مسیر ها بیشتر در کجاها بودند؟

اجاره املاک مسکونی، سرمایه گذاری در بورس، خرید سهام، شریک شدن در تجارت های موفق گزینه این افراد بوده است.

افزایش درآمد با هوش مالی۲-سرمایه گذاری

یادتان باشد فقط برای سرمایه گذاری پس انداز کنید. بیشتر افراد فکر می کنند که سرمایه گذاری یک ریسک است اما واقعیت این است که یکی از بهترین روش‌ها برای کسب درآمد است. بیشتر ثروتمندان پس انداز سالیانه خود را سرمایه گذاری می کنند و ثروت آنها در پایان سال از روی همین پس انداز و سرمایه گذاری مشخص می شود نه میزان درآمد آنها.

۳- ایده خلاقانه داشته باشید

بیشتر ثروتمندان بر روی ایده خلاقانه و پول ساز فکر می کنند. آنها از تامین سرمایه برای ایده ترسی ندارند چون می دانند این سرمایه را از جیب دیگران می توان تامین کرد. اما جالب است بدانید افراد در قشر های دیگر بیشتر بر روی پوا تمرکز می کنند و فکر و زحمت ایده ناب را به خود نمی دهند. این ایده های خلاقانه و ناب هستند که پول و ثروت را هم به همراه خود می آورند.

۴- موفقیت بهتر از پول

بیشتر افراد تصور می کنند ثروتمندان پول پرست هستند اما در بیشتر مواقع این طور نیست و آنها بیشتر به دنبال موفقیت هستند تا به دنبال پول. از نظر ثروتمندان پول یک وسیله و ابزار است برای موفقیت و تشخیص اینکه آیا آنها به اهداف خود رسیده اند یا نه؟ ثروتمندان زندگی و کسب و کار را یک بازی شطرنج می بینند که در آن باید ببرند. پس بازی کردن در زندگی و کسب و کار را دوست دارند و از آن لذت می برند.

پیشنهاد ساده: همین الان مشکلات مالی خود را بر روی کاغذ بنویسید و ۵ راه حل مناسب که فکر می کنید نتیجه می دهد برای آن پیدا کنید. شما هم بازی را شروع کنید. به فردی تبدیل شوید که به جای اینکه به مشکلات فکر کند بر روی راه حل ها بیندیشد. این روش فوق العاده می تواند دریچه های جدیدی از درآمد را برای شما باز کند.

جالب است بدانید هر مشکلات بزرگ تر باشد و شما راه حل آن را پیدا کنید درآمد بیشتری برای خود رقم زده اید.

افزایش درآمد و رابطه آن با موفقیت

اکتفا نکردن به حقوق ثابت

افراد ثروتمند و خودساخته کسب و کار مستقلی دارند. از نظر سایبولد حقوق ثابت با وجود اینکه امنیت بالایی دارد کندترین روش برای رسیدن به ثروت است. این درحالی است که افراد معمولی به فکر یک درآمد ثابت ماهیانه هستند و به همین اکتفا می کنند. برخلاف ثروتمندان که دارای مشاغل مستقل هستند و درآمد بالای کسب می کنند.

ترسیم اهداف و تجسم آنها

هدف گذاری عالی ترین روش برای هر کاری است. شما برای کسب درآمد بیشتر باید ابتدا هدف گذاری کنید. سپس برنامه ریزی برای رسیدن به آن و تلاش و پیگیری است. بیشتر افراد نمی دانند چه می خواهند و به اهداف خود نمی رسند اما ثروتمندان می دانند چه می خواهند در یک کلام پول و ثروت بیشتر پس به آن می رسند. تفاوت افراد در همین نکته نهفته است. مقاله تکنیک تجسم خلاق یا تصویرسازی ذهنی می تواند آموزش های لازم در این زمینه را برای شما فراهم کند.

ویژگی‌های یک تصویرسازی ذهنی خوب چیست؟ این مقاله هم می تواند کمک بسیاری به شما کند.

همنشینی با ثروتمندان

اشتباه نکنید منظور من از ثروتمندان یعنی افرادی که خرد برتر دارند، باهوش هستند و با شما هدف مشابهی دارند. از قدیم گفته اندکمال هم‌نشین در من اثر کرد در بیان تأثیر هم‌نشین خوب در انسان و تشویق به انتخاب دوستان خوب به کار می‌رود. این یک امر طبیعی است که هر فردی از آنهایی که ارتباط مستقیم با او دارند الهام می گیرد. واقعیت این است که ثروتمندان دیدگاه متفاوتی از پول و کسب درآمد نسبت به مردم عادی دارند و این همنشینی می تواند دیدگاه شما را از کسب و کار و زندگی متفاوت کند و باعث قدرت تفکر بیشتر در شما شود.

اولویت اول با خودتان

شاید یک خودخواهی به نظر برسد اما اگر وارد جریان زندگی یک ثروتمند شوید که به دیگران کمک می کند خواهید دید که زمانی مجبور بوده فقط به فکر خود باشد و رشد کند. سپس بعد از رسیدن به مرحله رشد و ثروت بخشش را شروع کرده است.

عوض کردن تفکر و باورهایتان به پول

خیلی ها به خاطر داشتن تفکر اشتباه نسبت به پول ثروتمند نمی شوند. حتی حاضر نیستند در مورد این تفکر کمی تحقیق کنند. اما باید بدانید تفکر درست در مورد پول و افزایش کسب درآمد، پول می آورد و ثروتمندان از آن بهره می برند.

علاقه

بیشتر افراد فکر می کنند ثروتمندان دائماً در حال کار هستند و استراحت ندارند اما واقعیت این است که آنها دنبال علاقه هستند و از انجام آن لذت می برند. سعی کنید به دنبال علایق خود باشید و تمرکز خود را بر روی این موضوع قرار دهید. زمانی که چنین کسب و کاری را یافتید، کوشش و تلاش کنید تا یکی از بهترین ها در زمینه شغلی خود شوید.

شما هم می توانید پیشنهادات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *