موفقیت (بهبود مهارتهای فردی), ویدئو های آموزشی رایگان

آیا انگیزه به تنهایی می تواند برای موفقیت کافی باشد؟چرا؟

انگیزه برای موفقیت

بسیاری از انگیزه های درونی و بیرونی می تواند موتور حرکت شما به سمت موفقیت باشد. اما سوال اینجاست آیا انگیزش به تنهایی می تواند موفقیت به همراه داشته باشد؟ چرا؟

انگیزه برای موفقیت کافی است!

افراد زیادی هستند که با خواند کتاب های انگیزشی، جملات انگیزشی و … دائماً برای حرکت به سوی موفقیت انگیزه کسب می کنند اما نکته مهمی که فراموش می کنند این است که فقط انگیزه می خواهند. به یاد داشته باشبد برای طی کردن مسیر موفقیت و رسیدن به اهداف علاوه بر انگیزه باید هدف خود را بشناسید باید راهکارهای رسیدن به هدف را بدانید و باید با نقشه کامل پیش بروید در غیر این صورت پیروز نمی شوید.

موفقیت = انگیزه + راهکار + هدف + نقشه راه

اگر فقط به دنبال انگیزه باشید مثل این است که باک اتومبیل خود را پرپر کرده اید اما نمی دانید می خواهید به کجا بروید و طبق چه نقشه و مسیری این راه را طی کنید بنابراین نتیجه لازم را نمی گیرید.

انگیزه سه جزء اصلی دارد که عبارتند از:

  • اقدام (Activation)
  • پشتکار (persistence)
  • توان (intensity)

اقدام کردن: یعنی برای شروع یک هدف تصمیم گرفتن. به‌عنوان مثال برای لاغری، در یک رژیم گیاهی و یا درمانی ثبت نام کردن.

پشتکار: یعنی با وجود همه موانع و مشکلات سر راه، برای رسیدن به هدف به تلاش و کوشش خود ادامه دادن و نترسیدن.

توان: یعنی میزان انرژی و تمرکزی که فرد برای رسیدن به هدف خود اختصاص می‌دهد. به بیان دیگر مقدار زمان و نیروی که برای تحقق اهداف صرف می شود به عنوان مثال دو نفر را در نظر بگیرید که برای کم کردن وزن خود تلاش می کنند اما تلاش و توان هر کدام متفاوت است یکی با تمام وجود وقت و انرژی خود را صرف این کار می کند و دیگری اهمیت کمتری به این موضوع می دهد قطعاً هر دو نتیجه یکسانی نخواهند گرفت و بسته به توان و انرژی که صرف کرده اند نتایج متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *