تکنیک

آموزش و تمرین تجسم خلاق ثروت و موفقیت

تجسم خلاق ثروت و پول

آیا می توان با تصویر سازی ذهنی و تجسم خلاق ثروت و موفقیت به آرزوها و اهداف خود دست پیدا کرد؟ این سوال آن قدر اهمیت دارد که تصمیم گرفتیم یک مقاله برای نقش تصویر ذهنی در خلق ثروت بنویسیم. شاید خیلی از افراد به این موضوع فکر نمی کنند و یا به قدرت تجسم خلاق برای ثروت و موفقیت باور ندارند.

تجسم خلاق ثروت چیه؟

به بیان ساده تر تصویر سازی ذهنی برای هر خواسته و نیاز انسان از جمله موفقیت ، ثروت، ازدواج و … می باشد. زمانی که شما آرزوها و یا هداف خود را به صورت واقعی و خلاق در ذهن خود تصویر سازی می کنید در واقع دارید تجسم خلاق را انجام می دهید.

در تجسم خلاق ثروت و موفقیت تصویر سازی بر پایه قانون جذب است. هر چیزی که ذهن به آن فکر می کند جسم آن را می طلبد. بر این اساس هر فردی به هر چیزی که فکر کند تبدیل می شود.

اصول و تمرینات تجسم خلاق ثروت

برای موفقیت در هر کاری باید اصول آن را رعایت کرد و تمرینات مورد نظر را به خوبی انجام داد. بسیاری از افراد که به موفقیت نرسیده اند به این نکات توجه نکرده اند. تجسم خلاق ثروت و موفقیت هم از این قانون مستثنی نیست و نیاز است برخی اصول و قواعد به درستی انجام شوند تا ثمر بخش باشند.

تجسم سازی خلاق ثروت و یا تصویر سازی پول۱- تصویر سازی پول زیاد و خرج کردن آن

این بهترین تصور است که می توانید در مورد کسب ثروت داشته باشید. آرزوی هر فردی داشتن پول زیاد و خرج کردن آن است بنابراین اگر شما در حال تصویر سازی و تجسم خلاق ثروت زیاد باشید در جذب ثروت و پول هم موفق خواهید شد. اما قبل از این کار به موارد زیر توجه داشته باشید.

 • مکان ساکت و آرامی را انتخاب کنید تا تمرکز بیشتری بر روی تجسم خود داشته باشید.
 • حالت فیزیکی راحت و خوب را انتخاب کنید به عنوان مثال قرارگیری به حالت درازکش به پشت یا نشسته روی زانوها
 • در صورت امکان در ابتدا با مدیتیشن، افکار منفی و مزاحم را از خود دور کنید و بعد تصویر سازی خلاق ثروت را انجام دهید.
 • در تصویر سازی ذهنی تصور کنید پول بیش از حد نیاز شما برایتان وجود دارد.
 • خودتان را در حال خرج کردن پول ها تصور کنید و به تجسم خود بال و پر بدهید.

۲- تشکر و مثبت اندیشی داشته باشید!

شکرگزاری از خداوند به خاطر هر آنچه که دارید باعث حس مثبت اندیشی و تلاش برای موفقیت های بیشتر است. شاید باورش کمی سخت باشد اما شکرگزاری و ثروتمند شدن رابطه تنگاتنگی دارند. البته باید به یاد داشته باشید که قدردانی و تشکر از خدا برای دارایی های موجود، نباید مانع تلاش شما برای افزایش ثروت های بیشتر در آینده شود.

پیشنهاد می کنم مقاله آرامش ذهن و روان چگونه امکان است؟ را برای داشتن ذهنی آرام و متعادل مطالعه کنید.

۳-تصورات اشتباه را حذف کنید

شکی نیست که افکار منفی و تصورات غلط نقش مهمی در کاهش اثر بخشی قانون جذب و تجسم خلاق  دارند. بهتر است برای مدیریت افکار منفی خود، به محض ورود این افکار در ذهن تان آنها را یادداشت کنید تا به صورت آگاهانه بتوانید افکار خود را مدیریت کنید. برای پیشرفت بهتر در این زمینه پیشنهاد می کنم مقاله راهکارهای پاک سازی ذهن از افکار منفی و مزاحم را مطالعه کنید.

حالا شاید برسید برخی تصورات غلط در مورد ثروت چیست؟

 • پول آخرت آدم را خراب می کند
 • از فردا شروع می کنم
 • در هر حال شکست خواهم خورد
 • من سرمایه کافی ندارم
 • ثروتمندان مردمانی طماع و حریص هستند
 • اگر من ثروتمند و موفق باشم دوستانم به دلیل حسادت. دیگر با من دوستی نخواهند کرد
 • من هم مثل پدر و مادرم هستم آن ها نتوانستند پولدار باشند. من هم نمی توانم
 • پول مسئله مهمی نیست. پول به چشم من ارزشی ندارد.
 • پول چرک کف دست است، پول بد است. پول فساد میآورد.
 • پول داشتن، مانع خوشحال بودن و شادمانی انسان است.
 • نمیتوانم هم پول داشته باشم و هم وقتِ آزاد
 • پول، ایمان را از بین میبرد.
 • پول خوشبختی نمی آورد. فقط آنقدری پول داشته باشم که محتاج دیگران نباشم.
 • و…

همه این باورهای غلط، باعث می شود شما از تجسم خلاق ثروت به دور بمانید و نتوانید به خواسته ها و اهداف خود برسید. اما اگر به صورت آگاهانه به آنها رسیدگی کنید و این باورهای غلط را از ذهن خود دور نگه دارید و با نگاه آسانتر به پول و ثروت، تصویر سازی ذهنی خود را انجام بدهید تا نتیجه بگیرید.

۴- تمرکز داشتن ذهنی

باید ببینید اغلب اوقات به چه چیزهایی فکر می کنید؟ آیا به افزایش درآمد خود می اندیشید و یا به مدیریت هزینه ها و بدهکاری هایتان؟ اگر شما مدام به بدهی ها و هزینه های خود فکر می کنید باید گفت راه خود را اشتباه انتخاب کرده اید و باید آن را اصلاح کنید. باید یاد بگیرید بیشتر فکر خود را متمرکز بر روی درآمد کنید تا بدهی! در غیر این صورت تا آخر عمر بدهی صاف می کنید. باید یاد بگیرید به منابع ثروت بیشتر فکر کنید تا پول و ثروت را بیشتر جذب کنید در این صورت همه کائنات هم در راستای افکار شما یاری تان خواهند کرد.

۵- تمرین و تکرار برای تجسم خلاق

برای مهارت در هر کاری نیاز است که تمرین و تکرار داشته باشید. این قضبه بسیار مهم است زیرا ناکامی بیشتر افراد از این قضیه ناشی می شود. داشتن تمرین و تکرار در تمام لحظات زندگی برای تجسم خلاق ثروت و موفقیت می تواند رمز گنج بی پایان شما باشد. با این کار شما قادر هستید ثروتمند شدن را به هدفی آسان و قابل دستیابی تبدیل کنید. باید تمام تلاش خودبه کار گیرید تا تصویر سازی ذهنی ثروت شما ثابت شود و موفقیت را به سادگی در مقابل چشمان خود ببینید.

“بهترین زمان برای انجام تجسم خلاق شب دقیقا قبل از خواب یا صبح ، بلافاصله پس از بیداری”

۵ روش موثر دیگر برای تجسم خلاق ثروت و موفقیت

در ادامه ۵ روش دیگر را معرفی می کنیم که در تصویر سازی ذهنی برای خل ثروت و پول به شما کمک زیادی می کند و شما با این روش ها به راحتی می توانید به اهداف مالی و پولی خودد برسید.

تصویر سازی ذهنی ثروت و پول۱- مشخص کردن هدف مالی و یا موفقیت

باید اهداف خود را طوری انتخاب کنید که از صمیم قلب به آن تمایل داشته باشید. اگر شما با رغبت و تمایل به چیزی اعتقاد داشته باشید حتماً به آن می رسید پس بهتر است برای اهداف مالی خود به این نکته توجه کنید. همچنین اعتقاد داشتن به هدف کمک می کند تا با اطمینان بیشتر راه خود را ادامه دهید. اما این مورد به تنهایی کافی نیست و باید بعد از مرحله اعتقاد پا را فراتر بگذارید و با تمام وجود به دنبال هدف مورد علاقه تان باشید. باید به صورت جدی در جستجوی هدف خود گام بردارید.

برای رسیدن به خواسته های خود در زندگی از طریق تصویر سازی ذهنی باید همیشه تصور کنید شما مستحق بهترین زندگی هستید. خیلی افراد در پذیرش خودشان هم مشکل دارند! از این رو به خواسته های خود نمی رسند. اگر شما هم در هنگام تصویر سازی خلاق بی اختیار این فکر به سراغ تان می آید (من هرگز نمی توانم به خواسته هایم برسم) در این صورت باید با آگاهی بیشتر در مورد خود تصویر سازی کنید زیرا این موضوع نشان می دهد احساس خوبی نسبت به خودتان ندارید در چنین مواقعی از خودتان قدردانی و تشکر کنید و با جملات مثبت خودتان را تشویق کنید.

۲- واضح و شفاف کردن رویدادها

در صورتی که شما هدف های مالی خود را شفاف و واضح کنید بهتر می توانید آنها را تجسم کنید و بدست آورید.

۳- تمرکز و توجه به آنها

حفظ تمرکز ذهنی بر روی هدف و خواسته های خود باعث می شود تا شما از افکار مسموم و مزاحم فاصله بگیرید و با قدرت و انرژی بیشتری اهداف خود را پیگیری کنید علاوه بر این این بر این قدرت ارتعاشات کائنات برای رسیدن به اهدافتان را چند برابر می کند.

۴- استفاده از تاکیدها

بیشتر وقت ها شما وقتی به نتیجه می رسید و به آن چیزهایی که تجسم کرده اید دست پیدا می کنید فراموش می کنید که موفق شده اید. باید بعد از موفقیت به اهدافتان از خود و خداوند تعالی تشکر و قدردانی کنید و شکرگزار باشید.

تاکید یکی از کلیدی ترین عناصر تجسم خلاق ثروت و موفقیت است. تاکید باعث می شود گام های محکمی برای رسیدن به چیزی که تصویرش را در ذهنتان می سازید داشته باشید.

اگر شما تلاش کنید چند دقیقه به صورت آگاهانه جملات تاکیدی را تکرار کنید بعد از مدتی از نتایج آن شگفت زده خواهید شد. می بینید که دیگر خبری از عادت های بد و یا افکار مسموم نیست.

اگر هر روز با خود این جمله را تاکید کنید “من توانایی انجام فلان کار را دارم من از زندگی ام راضی و خوشحال هستم.” قطعاً حال و هوای بهتری خواهید داشت.

اما در بکارگیری جملات تاکیدی این موارد را در نظر بگیرید

 • عبارت های تاکیدی خود را در زمان حال استفاده کنید نه در زمان آینده ( من اکنون یک کار فوق العاده دارم به جای من یک کار جدید و عالی بدست خواهم آورد.)
 • عبارت تاکیدی را با مثبت ترین وجه بیان کنید (من با برنامه ریزی و دقت کار می کنم به جای من دیگر بدون برنامه ریزی کار نمی کنم.)
 • عبارت تاکیدی یه صورت ساده و شفاف در این صورت می توانید انگیزه و احساسات قوی به ذهن خود وارد کنید و به شکل موثرتر نتیجه بگیرید.
 • انتخاب عبارت تاکیدی درست در مورد خود، به شما کمک می کند در مسیر درست قرار بگیرید.
 • برای این که در برابر تغییرات مثبت احساسات منفی نداشته باشید تصور کنید کار جدیدی را آغاز کرده اید و از این بابت شاد باشید و تصور نداشته باشید باید دوباره کار قبلی را انجام دهید.
 • باور عمیق به این مساله که عبارات تاکیدی مثبت می توانند باعث موفقیت شما شود.
 • به جای گفتن عبارت تاکیدی باید سعی کنید آن را با تمام وجود حسش کنید.
 • قوی ترین و الهام بخش ترین عبارت های تاکیدی آنهایی هستند که با نام و یاد خداوند شوروع می شوند. ( می دانم که خداوند با قدرت در کنار من است تا من را یاری دهد و بهترین راه را برگزینم.)

نکته مهم

بهترین روش برای آموزش تصویر سازی ذهنی یا تجسم خلاق ثروت و موفقیت این است که حداقل بخش کوچکی از زمان و وقت خود را به تمرین و تکرار این کار اختصاص دهید. اگر برای شما امکان داشته باشد روزی ده تا پانزده دقیقه وقت خود را صرف مدیتیشن و تجسم خلاق کنید. این کار علاوه بر آرامش درون به شما در رسیدن به آرزوهایتان نیز کمک می کند. حتی به شما کمک می کند مشکلات و مسائل خود را حل کنید.

۵- انجام دادن (عمل کردن)

یکی از علت های اصلی ناهماهنگی میان قول و عمل رسوخ نکردن اعتقاد و باور در جان آدمی و ایمان نداشتن به گفته ها و اعتقاداتش است. میزان تعهد و پایبندی انسان به سخن و گفتارش، بستگی به میزان رسوخ و نفوذ باورهای او در جان و روحش دارد. اگر ایمان انسان به اعتقاداتش بیشتر باشد، عمل به آنها در صحنه زندگی اش هم بیش تر خواهد شد و  رفتار برخلاف آن را کمتر خواهد داشت.

تکنیک ها و تمرین های بهتر برای تجسم خلاق ثروت

۱- بهتر است فهرستی از واژه های تاکیدی مورد نظرتان را یادداشت کنید.

۲- فهرستی از راه ها که می توانند به شما در کسب ثروت ، پول، قدردانی ، دوستی و غیره کمک کنند را یادداشت کنید.

۳- فهرستی از موفقیت های خود یا کارهایی که فکر می کنید در انجام آنها موفق بوده اید.

۴- فهرستی از نقاط مثبت خود تهیه کنید زیرا هر چه احساسات خوبتان را بشناسید خوشحال تر می شوید.

۵- فهرستی از راهکارهایی که فکر می کنید شما با خودتان مهربان تر شوید را یادداشت کنید.

۶- فهرستی از لیست افرادی که به نوعی احتیاج به کمک و بهبود دارند را یادداشت کنید.

۷- تصورات، رویاها و طرح ها که برای آینده تان دارید را در دفترتان یادداشت کنید.

نتیجه گیری:

برای اینکه بتوانید مطابق قانون جذب ثروت، پول و ثروت فراوانی را وارد زندگیتان کنید باید ذهن و باورهای خود را اصلاح کنید. باید با تجسم خلاق بر روی ذهن خود کار کنید تا ارتعاش جذب ثروت و پول ذهنتان افزایش یابد. هرچه بیشتر تمرین کنید بیشتر موفق خواهید شد. علاوه بر این باید شما به صورت جدی پیگیر اهداف خود تا بتوانید به موفقیت های مادی و معنوی برسید.

[highlight color=”yellow”]کتاب اهدافت را بخور به شما در زمینه پیگیری درست اهدافتان کمک می کند تا بتوانید در مسیر درست قرار بگیرید و به خواسته ها و آرزوهای برسید.مطمئن باشید هیچ چیز در زندگی اتفاقی نیست و پشت هر موفقیتی بسیاری از نکات مهم وجود دارد که می تواند منجر به موفقیت گردد اما بسیاری از افراد آن را شانس تلقی می کنند و از درک کامل و درست عناصر در کنار هم عاجز هستند.[/highlight]

One thought on “آموزش و تمرین تجسم خلاق ثروت و موفقیت

 1. ماری گفت:

  با سلام و احترام و تشکر از زحماتتون🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *